Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baj E46 320D autóm...

Bikemano kérdése:

Mi lehet a baj E46 320D autóm gázpedáljával?

Figyelt kérdés

Hello!


Arrol lenne szó, hogy adott egy bmw e46 320D, amiben olyan probléma jelentkezett, hogy amikor kicsit odalépek neki, tehát jól benyomom a gázpedált, majd utánna leveszem a lábam róla és benyomom a kuplungot a motor felbőg, felugrik a fordulatszámom majd ha picit pumpálok a gázpedálon ez elmulik! Tehát ha jobban odalépek a gázpedálra kb egy ponton olyan mintha tempomat lenne az autóba, szerintem valahol elakad a pedál! Valamiféle olaj nyomásal menne a pedál mint néhány kuplung pedál vagy hasonló és az van kigyengülve, vagy valami rugó van ott ami vissza húzza a pedált? Mondanék, illetve kérdeznék még egy nagy baromságot, ez akkor kezdődött amikor néhány napja gumidefektet kaptam és felkerült az R15 potkerék rá a többi kerekem meg R17.... szerintem nincs köze de gondoltam megemlitem ezt is!


Valakinek ötlete? Tanácsa? Vagy bármi hasznos?


Köszi előre is, remélem nem irtam irtó nagy marhaságokat, magamtól nem sikerült rájönnöm a probléma okára! :)



2016. okt. 21. 06:13
 1/4 anonim ***** válasza:

ebbej jeladós gázpedál van nem bowdenes.


vagy az adó oldala, vagy a vevő oldala lesz a ludas.

2016. okt. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a pótkerék méret különbség a difit teheti tönkre egyedül. De nem a coll méret különbség, hanem az, ha a két teljes kerék átmérő nem stimmel, nyilván a hajtott kerék esetében. A gázpedálhoz ezért nem lehet köze.
2016. okt. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagy a jeladó, vagy az alapjárati motor. Szoktál pályán közlekedni a vassal? Időnként nem árt kikormolni, mert a sok városi huzavonától kokszréteg rakódik le benne.
2016. okt. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
le vettem a potkereket, vissza raktam a 17 felnit és már nem csinálja... de nem tudom, hogy mért!
2016. okt. 25. 20:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!