Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Mazda autók hajlamosabbak a...

A Mazda autók hajlamosabbak a korrózióra mint a többi autómárka? Ez típushiba náluk? Mazda 3

Figyelt kérdés
2008-ban vettem szalonból 0 kilométerrel. Akkor is mondták, hogy Mazdáéknál a korrózió elég gyakori.. Nem hittem el, mert újan vettem, galvanizált karosszéria, keveset fut és garázsban áll. Most nyolc éves és több helyen ROHAD.. Nem felületi rozsda, hanem rohad...
2016. okt. 17. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen mert a gyári üregvédelmük és az alvázvédelmük nem túl jó. De ha egy Mazdán 5 évesen megcsináltatod teljes körűen ezeket újra profin akkor még 10+ év meg se kottyan neki. De lehet balszerencse is. Láttam már sok pl 10 évnél öregebb Mazda 6-ot amiken egy szem rozsomák se volt.
2016. okt. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valamikor a 2000-res évek elején szúrtak el a Mazdánál valamit. Anno ismerősöméknél bontottak karambolos '99es Premacy-t, azon egy deka rozsda nem volt.
2016. okt. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
2008 után új beszállítót keresett a Mazda a karosszéria elemeket illetően. Az érdemi áttörést 2010-től értek el a rozsda elleni harcban. Ezen modellek a nagy átlag korrózióvédelmét hozzák, már bőven az ajánlható kategóriába sorolhatóak. Így érünk el 2018-ig, amikor is az összes új Mazda galvanizált(!) alvázzal hagyja el a cég gyárkapuját.
2020. júl. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az utolsó egy tájékoztatóból vehette a szöveget, de amúgy igaz.

De előtte sem voltak az átlagnál sokkal rozsdásodóbbak. Sok más autó is szeret rozsdásodni. Ezt az egész hisztit az autósújságírók kezdték el terjeszteni, mint minden hasonló hisztériát, autókról amiket nem szabad megvenni stb. Az autós újságírók lexikális tudása előtt le a kalappal, de a hozzáértésükre már nem kellene építeni, mert ők is hallanak ezt-azt és felnagyítják, a jónép utána mindezt készpénznek veszi.

2020. júl. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!