Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.1 fiat punto hengerfejes?

1.1 fiat punto hengerfejes?

Figyelt kérdés

Sziasztok, adott egy fiat punto 1.1es benzines 1997es auto, ami kb 10km utan felforr a vize, pedig uj benne hőgomba, tetmosztat nincs benne mert kivettem, hogy legalabb folyamat forogjon a viz es ne forrjon fel, de semmi.

Illetve a venti is bekapcsol, 2mp-t megy, leall, 10mp utan bekapcsol es megint 2mp-t megy.

Olajat nem tapasztalok a hutovizben, ezek alapjan lehet hengerfejes?



2016. okt. 14. 08:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Pedig kellene az a termosztát, nem véletlen rakták bele.

A termosztát jelére kapcsolgat a venti is...


Viszont nem indokolja a 2mp-10mp periódikus működést.


Valami érzékelő gondod lesz, nem hinném, hogy hengerfejes lenne.

2016. okt. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
En ugy tudom a hogomba jelere kapcsolgat a venti, a termosztat meg xy hofokon nyilik ki, es engedi hogy forogjon a viz hogy lehutse a blokkot, mivel megvolt halva a gomba, es melegitettem ongyujtoval nem kapcsolt a venti, vettem uj gombat, ezt meg ismeteltem, es amint a beallitott hofok fole ment a homerseklet kapcsolt a venti.
2016. okt. 14. 08:32
 3/10 A kérdező kommentje:
Mellesleg a jobb tocsavar latasom szerint megvan szakadva, es mivel nem nyomja a tomitest bal elso sarkan, igy ott az olaj is szivarog.
2016. okt. 14. 08:34
 4/10 anonim ***** válasza:

2 mp alatt nem fog hűteni legalább 5 fokot (beállítástól függően), úgy, hogy 10 mp alatt melegszik vissza. Ez egyértelmű szenzorhiba.

Viszont a szivárgó olajjal sem árt kezdeni valamit :)

2016. okt. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hetfon megy szerelohoz, mert az injektorral is gaz van, eleg surun kivillan a led, es olyankor rangat a kocsi.
2016. okt. 14. 09:19
 6/10 anonim ***** válasza:
Még nem az... Valószínűleg a hűtő van tele szutyokkal (meg az egész hűtőrendszer). Ki kell mosatni vegyszerrel (sanszos hogy kilyukad a hűtő) és feltölteni új fagyállóval, légteleníteni ha kell.
2016. okt. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Lehetseges, mert akitol vettem mondta hogy csapvizzel toltotte fel, se fagyallo se ioncserelt viz, csak ugy snassz a csapvizet. Amikor felforrt, es a nagy nyomastol kisse kifutott a viz, akkor ilyen halvany barnas szine volt.
2016. okt. 14. 12:46
 8/10 A kérdező kommentje:
A huto nem lyukadhatott ki, hisz nincs szivargas a kocsi alatt, es akkor nyomas se lenne a hutorendszerbe.
2016. okt. 14. 12:48
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem múlt idő, látod, nincs ott t betű. Na szóval ha ilyen gondos gazdája volt aki csapvizet öntögetett az autóba, akkor készülhetsz arra hogy tele van minden vízkővel. Hát mit is mondjak?... Isten óvja a királynőt!
2016. okt. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Elvileg 1hónapot állt a kocsi, illetve 1-2hetet mehetett csapvízzel. szóval majd 2hónapja ez van benne.
2016. okt. 14. 20:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!