Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gond, ha különbözőek a DOT...

Gond, ha különbözőek a DOT számok a gumin?

Figyelt kérdés

Vásároltam 4 db Good Year UG9 gumit. Rendeléskor direkt kértem, hogy idei és minél újabb gyártású gumikat szállítsanak ki. Ehhez képest kaptam 4 db tavalyi gyártású gumit 3 különböző gyártású időponttal (DOT számok: 2 db 2415, a másik kettő 2815 és 3815).


Szerintetek érdemes reklamálni?

Nem katasztrófa, hogy több mint egy évesek a gumik, de akkor is...

Az pedig, hogy különböző időpontban gyártották őket talán még kevésbé gond, de akkor is...



2016. okt. 7. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Reklamálhatsz, de nem sokat ér.

Bő egy éves gumikról beszélünk, amelyek null kilométeresek.

Normál használat mellett, hamarabb fognak elkopni, mint elöregedni.

(A gyártó és forgalmazó, meg szerintem nem is tudja teljesíteni a kérésed. Vagy ha ezt tudnák teljesíteni, akkor horror áron jó sok várakozási idővel tudnál rendelgetni ilyeneket. Én nem problémáznék rajta a helyedben.)

2016. okt. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

az apróbetűs részben benne van, hogy a 2015-ös évben bármikori lehet a DOT, 2016-hoz képest egy évesnek számít.


Amúgy ez egy ismert, jóminőségű gumi típus, értelmetlen 15 hetes eltérés miatt reklamálni.


Az egy évvel korábbi gyártás bőven belefér a kereskedelmi etikettbe.(pláne ilyen jó gumi esetén)

2016. okt. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A gyártók ajánlása szerint a téli gumik maximum 8 évig jók. (A noname gyártójú olcsó gumik is 6 évig.)

Ehhez képest az az egy év különbség nem sok. Legfeljebb nem 8 hanem helyette 7 év múlva cseréled. De az is lehet hogy pár év alatt úgyis elkoptatod.

2016. okt. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat, ment a zöld like ;)
2016. okt. 7. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!