Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg át lehet alakítani...

Tényleg át lehet alakítani egy autót elektromosra? Ezt én házilag a régi Swiftemmel is megtudom csinálni?

Figyelt kérdés

[link]


Egyik kérdező tette fel itt nem rég a kérdést.


Én még a motorhátetőt is nehezen tudom kinyitni, de gondoltam, hogy egyik hétvégén megcsinálom ezt a régi, faék egyszerű 1.3-as Swiftemmel.


Hol kaphatok bele való villanymotort? Mit kell még bele venni mellé? Mennyibe kerül lepapírozni? Várható e teljesítmény csökkenés?


2016. okt. 6. 23:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Bármelyik akumulátoros fúrógép hajtása megteszi. Ahhoz van már minden.
2016. okt. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nagyon bonyolult meló, házilag nem megy. Keresned kell egy olyan céget/szakit aki ért hozzá.


Nem olcsó mulatság. Az elektromos motor pár százezer (egy kisebb), de az aksik horror áron vannak.


Annak a kacsának az aksijai kb bruttó 1misibe fájna és örül ha elmegy 40km-t vele egy töltéssel.


Plusz a papírozás, az se egyszerű.


Egyébként a cég akinek a lapját megtaláltad, árul elektromos motort is:

[link]


Ha van a témára minimum 2millió Ft-od, akkor van értelme belekezdeni.

Előbb keress olyat aki ért hozzá, utána jöhet az alkatrészbeszerzés.

2016. okt. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Swiftbe dupla 1000-es motort kell tenni....tudod egyet előre egyet meg hátra!!
2016. okt. 7. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy mire a kérdésed. Belinkelsz egy cikket, amiben le van írva lépésenként az átalakítás és a papírozás folyamata. Igaz már 10 éves cikk és a díjak legalább a kétszeresére emelkedtek, de valós.


Nem is olvastad el, vagy csak a szövegértéseddel van gond?

2016. okt. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kell egy-kettő-négy (ízlés szerint) villanymotor, akkumulátorok, motorvezérlő, meg igazából egy pedál amivel szabályzod az elektromos motort. Az akkumulátorok amik rohadt drágák. Azokon kívül max. 500.000 az egész.


Másrészt igazából azt kellene kitalálnod, (és ez a legnehezebb része) hogy hogyan akarod berakni a motort (motorokat) és hogyan akarod rákötni az erőátviteli rendszerre. Igazándiból ez már járműmérnöki feladat lenne.

2016. okt. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4-5 lapos elem elviszi szerintem.
2016. okt. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Itt egy tényleg elektromosra átalakított Swift:

[link]

2016. okt. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Eleve a gondolatot nem értem. Van egy jó kis swifted, miért akarnád összegányolni?

Az elektromos autóknak még alig van kialakítva töltőállomás, az otthoni töltéssel nem hiszem, hogy olcsóbban jössz ki, mint a tankolással.



Ja, és ha még a motorháztetőt is alig tudod kinyitni, neki ne állj. Azért nem olyan faék az a suzi, mint gondolod...

2016. okt. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ahelyett h a jó autót szétb.szod szállj fel a villamosra... Minek kéne ilyen hülyeség egy 5 litert fogyasztó autóba? Ne mondd h sok az 5 liter... Vegyél trágyadéi foswagent akkor ,az úgyis az agymosott lúzereknél a divat. Villamosokkal még csak pár majom rohangál hosszabbítóval a seggében.. Autónak hangja van és benzinnel megy,a többi ipari szemét,sok madárnak eladva.
2016. okt. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!