Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW E36 320i benzines olajcsere?

BMW E36 320i benzines olajcsere?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, van egy fent említett bmw-m amit nemrég vásároltam, mikor megvettem nem villogót az olajmérő lámpa még műszaki után sem, csak most 2-napja. Megnéztem a nívópálcán a szintet és szinte a minél van.

Jelenleg nincs időm elvinni lecserélni az olajat és a szűröket.

Most az lenne a kérdésem hogy lehet-e bele önteni olajat vagy sem, azzal esetleg ártanék a motornak?

Ha lehet esetleg akkor milyen olajat ajánlanátok így hogy azt sem tudom milyen van most benne?

Előre is köszönöm a válaszokat!!!



2016. okt. 2. 21:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

látom nincs kocsid, utolsó válaszoló

3450 Ft a diák bérlet, tudod egy e36 rendberakása és fenntartása, megcsinálása, olyan 1-2 millió ft a kocsi árán felül, jó buszozást :D

2016. okt. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 walk w1th mee ***** válasza:
képzeld te suttyó,2 autóm is van,egy b5 a4 és egy e46 320d:) és mind 2t rendben tartom,egy e36os fenn tartása tényleg nem nagy költség,úgy ahogy az én két autómnak sem,szóval neked is szintén jó buszozást vagy csapatást anyádék suzukijával
2016. okt. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Utóbbi 2 kommentelő szócsatájába kicsit beleártanám magam, mert hogy 1 éve vettem egy sor6 E36-ot és van némi tapasztalatom már a témában.... már hogy megvétel után mennyi volt az annyi nekem.


Az igazság szerintem valahol félúton van.


Ha ócska állapotban van a páciens és/vagy igényes a tulaj, akkor simán elnyel az autó 1-1,5 misit (vagy akár többet is). És az autó 7-800ezres árához képest ez nagyon sok.

Egy átlag halandó állampolgár számára ilyen kiadás, figyelembe véve az arányokat, igenis kegyetlen sok tud lenni.


Ugyanakkor BMW-s szintről nézve egy E36 fenntartása nem a világ vége. Az ember egyszer kiköhögi ezt az összeget és utána már (elvileg) a karbantartás nem egy ökör ára, csak nem szabad újfent elhanyagolni.

Egy 5-10 éves 3-as javítása nagyságrendekkel többe tud fájni, ha hasonló problémákat kell orvosolni.


Rém egyszerű: akinek van pénze, annak az E36 olcsó, akinek nincs, az szívja a fogát.

2016. okt. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

De hogy a kérdezőnek is adjak infót:


Szerintem ha nem nézted meg a szintet, mikor elhoztad, már mindegy. Lehet épp határon mozgott és pont most jelzett be. Én még nem temetném a verdát.


Mindenképpen tölts utána. Valaki említette a Castrol-t. Ennek megfelel, 10W40-nel nem lősz mellé.


De amilyen hamar csak tudod, vidd a szerelőhöz: motorolaj+szűrő, szervoolaj (közhiedelemmel ellentétben le lehet teljesen ereszteni, csak tudni kell hogyan!), váltóolaj, difiolaj, fékolaj, hűtővíz, benzinszűrő, pollenszűrő, légszűrő, én ezt mind cserélném a helyedben. Nekem megvolt, és kellett, ne tudd meg, mi csorgott ki egyes helyekről.


Olajból, ha belefér a büdzsébe, akkor Motul. Megéri. És benzinből is valami adalékosat, én keveset megyek, úgyhogy nálam csak Shell 100 játszik.


Megnézetném szívósort is, iszonyat be tud mocskolódni a kipufogógáz visszavezetéstől, tisztítás nem árt.


Ami a legfontosabb: rozsdamentesítés. Kerékjárati ívek, emelési pontok, küszöb, taposólemez, ez mind szeret rohadni. Ne hanyagold el, mert minél többet vársz, annál fájdalmasabb lesz a számla.


Én aránylag drágán vettem, egy elég jó állapotúnak mondhatót (legalábbis az átlag piaci felhozatalhoz képest) és így is már fél 3-400ezernél járok. Kb..... már nem is merem összeszámolni. De remélem most hogy minden nagy szervi baj orvosolva, a felmerülő éves kis nyűgök filléresek lesznek. Most pl. a sebességmérő vacakol.


Még egy jó tanács: sperr difit bele!!! :-)

A verdád jó helyen kapar, sor6-os is, nem egy erőművész, de jön a vacak idő, latyak, síkos utak, csupa öröm-boldogság lesz :-)

2016. okt. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 veterán vas ***** válasza:

Az volt a "nagyon komoly" kérdés, hogy ártalmas-e ha rátöltenek egy kis olajat, amikor nem tudni a kenőanyag korát, mennyiségét, minőségét?

A kedves BMW tulajnak arra nincs ideje, hogy szerelővel megnézessen egy kontroll-lámpát, erre Ti Castrol-ról, Motul-ról, 100-as benzinről meg sper-ről filozofáltok?

Ugyan már...... ;)

2016. okt. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Kedves veterán vas!


Valóban, sok kéretlen infót kapott a kérdező, de nem haszontalanokat.


A kérdéséből ítélve, nem egy über-gyakorlott autószerelő.


Engem a jó szándék vezérelt. E36 nem egy mai darab, sok kis nyűggel, amit ha az ember kicsit tájékozott, könnyen és ami fontosabb, kedvező(bb) áron tud orvosolni.

2016. okt. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 veterán vas ***** válasza:

A jó szándékkal és a segítőkészséggel nincs semmi bajom, de éppen a Kérdező tájékozatlansága okán furcsállottam a választ.

Azt sem tudja, van-e olajnyomás, és hogy szabad-e rátölteni, erre kap egy olyan választ, hogy használjon Shell 100-ast, illetve tegyen bele önzáró diffit.

Valószínű nem ilyen válaszra számított.


Ha nem jól látom, akkor én kérek elnézést. ;)

2016. okt. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a sok választ, és a jótanácsokat!

Igazatok van teljes mértékben, lószart sem konyitok egy típusú autó átvizsgálásához sem, ezért még nem kel leharapni a fejem. Egyébként szerelővel át lett nézetve az autó vásárláskor nem volt ott semmi baja szépen járt próba úton sem volt gond, valószínűleg most fogyhatot ki az olaj vagy hibásodot meg benne valami.

Ha szeretnétek tudni igen első bmw, igen tisztában voltam az anyagi háttereivel, nem azért vettem meg hogy kihajtsam a belét aztán meg a roncstelepen kössön ki, jelenleg sokat melozom ezért nem volt időm elvinni szervízbe, szeretem ezt az autót, és nem hanyagolom el, már le lett beszélve egy teljes olajcsere, szürők cseréje stb a szerelővel.

Nem sokat járok amgy sem vele mert a melom H-P napi 12-óra. most is bent a hangárban ál, sajnos inkább időm mint pénzem nincs rá.

Szépen helyre szeretném pofozni a kicsikét, nem hullazságba rakni, amúgyis akkor mi értelme let volna megveni!?

Na szóvalez ez a helyzet, nem annyira vagyok tisztába a dolgokal ezért gondoltam itt felteszem, ti mint több éves bmw tulajdonosok tudtok egy ilyen magamfajta kezdőnek segíteni.

Látom azért a legtöbben a szándék megvan, a többi paraszt bmw-s meg kapja be az összes fa...omat, azért mert neki 3-4 vagy 5-ös bmw-je van és lószart sem gályázik érte.

(Tisztelet a kivétel!)

2016. okt. 5. 22:10
 19/20 anonim ***** válasza:

Kedves veterán vas!


A kérdésére is megkapta szerintem a választ, csak kapott hozzá egy csomó ugyan kéretlen, de hasznos infót.

2016. okt. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Javaslom még a www.powerfanatics.hu-t.

Lehet a forumban kérdezni, vagy mazsolázni az infók között.

2016. okt. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!