Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW E36 320i benzines olajcsere?

BMW E36 320i benzines olajcsere?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, van egy fent említett bmw-m amit nemrég vásároltam, mikor megvettem nem villogót az olajmérő lámpa még műszaki után sem, csak most 2-napja. Megnéztem a nívópálcán a szintet és szinte a minél van.

Jelenleg nincs időm elvinni lecserélni az olajat és a szűröket.

Most az lenne a kérdésem hogy lehet-e bele önteni olajat vagy sem, azzal esetleg ártanék a motornak?

Ha lehet esetleg akkor milyen olajat ajánlanátok így hogy azt sem tudom milyen van most benne?

Előre is köszönöm a válaszokat!!!



2016. okt. 2. 21:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Vettél egy BMW-t, de a szervizelésre nincs pénzed, időd?

A jelek szerint eszi az olajat az autó, vagy a tömítések rosszak, és elfolyik az olaj.

Olaj nélkül nincs kenése a motornak, ha úgy használod megsütöd a motort.

Minimum utána kell tölteni, de az csak időleges megoldás, a motor döglődik.

2016. okt. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
10W40-ből tölts utána, és amint tudod szerelővel nézesd át
2016. okt. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Tölts utána,és figyeld hogy eszi-e.


Ha eszi,akkor kezdésnek egy hengerfej felújítás,ha ez sem oldja meg,akkor gyűrűzés,de ott már beköszönhet hajtókarcsapágy csere és hengerfúrás is.


Egyébként ez miféle barom kérdés hogy utánatölthetsz-e?

Nyilván utántöltesz,és nem kevés olajjal járatod.

2016. okt. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
ha hengerfejes a vizet fogja enni nem az olajat
2016. okt. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 veterán vas ***** válasza:
Szerintem nem kötelező mindenkinek autót üzemeltetni......... :(
2016. okt. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Írta hogy mostanában vette.

Ezek szerint már vásárláskor is kevés olajjal adták el ami nem jó jel. Hanyagolták az olajcserét vagy eszi az olajat. Egyik sem jó.

Mindig meg kell nézni az olajszintet és ha alacsony akkor nem megvenni az autót. Mert az autó elhanyagoltságára utal. Csak sejtem hogy olcsó is volt és valószínűleg ezért.

Hamar el kell vinni szervizbe és átnézetni és menteni ami még menthető.

Az olaj a nívópálcáról egy papírtörlőbe törölve milyen színű? Fekete mint a szurok vagy csak nagyon sötétbarna?

Erre a rövid időre úgy értem pár 100 km-re jó feltölteni egy olcsóbb olajjal is ami legalább átöblíti és felszedi a koszt.

Amúgy olajcserekor bele való minősítésű olajat kell beletölteni. Lehetőleg Castrolt. A hologramos martica rajta legyen a dobozon mert az eredeti. Nem olcsó olaj és kell belőle vagy 6 liter a motorba de többek között ezért is mondják hogy egy BMW tartása nem olcsó.

2016. okt. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
a fél év jótálásról ne feletkezz meg, köteles fél évig visszavenni a kocsit, és neki kell bizonyítani, hogy az adott hiba nem állt fen az autó eladásakor.
2016. okt. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Ez nem rejtett hiba, esélytelen az eladón követelőzni.

Söt, a jelek szerint a vevő nem sokat törödött az autóval, az olajfogyást is csak akkor észlelte, amikor már a vészjelző világított.

Sanszos, hogy a vásárlás után sem cserélt olajat, szűrőket, az autó valós állapotáról nincs információja, nála is meghibásodhatott az eladó szerint:-) :-)

2016. okt. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Persze hogyne vigye vissza az autót mert nem full jelzésnél hanem a minimum-nál van az olajszint...

Egyes emberek álomvilágban élnek.

2016. okt. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 walk w1th mee ***** válasza:
egy e36os bmw fenn tartása nem a világ pénze ne vicceljetek:) önts utána és nézd meg hogy eszi-e,legyen szinten az olaj és hideg motorral nézd,ha eszi irany szerelő ha nem akkor majd irány szerelő és olajcsere
2016. okt. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!