Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha újonnan fehér autót veszek...

Ha újonnan fehér autót veszek és 7-8 év múlva eladnám, akkor tuti rásütik majd, hogy céges autó volt egy millió km-ről lett visszatekerve és nehezebb lesz eladni, mint egy ugyan olyan más színűt?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen tetszik a fehér és inkább a más színen megspórolt 200.000Ft-on választanék mást az extralistából. De sokaktól hallottam már ezt a sztereotípiát: "ha fehér használt autó, azt meg se nézzük, mert tuti céges volt és hazudnak a km-ben..."
2016. okt. 1. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Ma már nagy divat a fehér autó, ezért szerintem nem igaz az általánosítás.
2016. okt. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha első tulajdonos vagy, úgy a vevőnek azt bizonyítani is tudod.

Kereskedőnél lévő autók esetében nem lehet tudni szinte semmit az autó előéletéről.

2016. okt. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sose hallottam még ilyenről, hogy fehér autó biztosan céges volt.

Nekünk eddig minden céges autónk fekete volt :D

2016. okt. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Ilyen bugyuta ennyire általánosito kerdest regen olvastam....akkor a feketet meg azert nem veszik mert az maffiozoke volt stb stb...
2016. okt. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A németországból behozott vajszínű autó pedig taxi volt...


A céges autók km óráit nem tekergetik, a cégeknek jó a sok km, egyrészt mert üzemanyagot számolnak el rájuk, másrészt be kell jelenteni az óraállásokat, és az avultatáshoz is kell a km. Ráadásul a céges autókat normális cégeknél rendszeresen karbantartják.


Mellesleg a forgalmiban akkor is benne van az eladó neve, ha kereskedőtől veszik, és nem nehéz elolvasni cég volt-e az előző tulajdonos vagy magánszemély.


Nem mintha a magánszemélyek nem vernének át senkit!

2016. okt. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nálunk a céges autók meg kékek és ezüst színűek. :)


Lehet bugyutázni, be nem én találtam ki ezt az általánosítást. Először én sem foglalkoztam vele, de egyre több helyen hallottam, olvastam, pl itt is az oldalon.


Nyilván tudom bizonyítani, hogy az enyém az autó 0km-es korától. De a hasznaltauto.hu-ra feltöltött hirdetésben nem fogom beszkennelni a forgalmit és bizonygatni hogy nem céges, mert esetleg az lesz visszatetszést keltő másoknak hogy mért bizonygatom ennyire...

De mindegy, végül is ha valaki emiatt lapoz egy hirdetést, talán nem is komoly vevőjelölt és jobb is ha feleslegesen nem tartjuk fel egymást. :)

2016. okt. 2. 07:58
 7/7 anonim ***** válasza:

"A németországból behozott vajszínű autó pedig taxi volt... "


Ez csak a Mercikre és a Passatokra érvényes. De ezeknél tényleg így van.

2016. okt. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!