Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford mondeo 1.8 benzin?

Ford mondeo 1.8 benzin?

Figyelt kérdés
Sziasztok az a kérdésem mit gondoltok erről a motorról. Találtam egy ilyen autót szép állapotban van de mégis aggaszt a benne lévő 220000km.Mit gondoltok mennyit érdemes rá szánni egy 2000-2005 közötti mondeora, hogy ne egy leélt gépet vegyek.

2016. szept. 28. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Én egy 96-os, 1.8-as Mk2-t vettem 2010-ben, 180.000km-el(mint kiderült tekerve volt az óra, bár ez egyértelmű volt a korra tekintve), nos a motor annyira tropa volt, hogy kis idő múlva megadta magát, sajnos laikus voltam, nem értettem hozzá, de a szerelem első látásra már csak így működik.

50.000Ft-ért szereztem bele motort, beleraktam, azóta is ketyeg. Km-t nem tudok pontosat, de ebben is több van, mint 200.000 biztosan. Eddig csak olajat kellett cserélgetni, más karbantartást nem igényelt. Jó motorok a Zetec-ek(asszem az Mk3-ban is azok vannak), csak lényeg, hogy ha bármi zajt hallasz belőle kiszűrődni, hagyd ott!

Jah, meg olaszból behozottat soha nem vegyél! ;)

2016. szept. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

haha, biztos lehetsz benne hogy az nem 220. simán 320 km :D

mennyit szánj rá? mindenképp olcsóbbat vegyél, hisz úgyis előjön egy csomó nyűgje...és ha pl másfél misért veszed, simán előjöhetnek azok a dolgok, mintha 700 ezerért vennél egyet.

km gyakorlatilag mindegy, mert ugyis mind vissza van hajtva. ne az alapján vegyél autót, hanem állapot alapján!

és sztem ne kereskedésbe, ahol minden ki van glancolva, aztán 2 nap múlva kiesik alólad a váltó.

érdemes figyelni elsősorban az összképet, az első benyomást, a motort ,futóművet, belső részt.

2016. szept. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 BiTOPro97 ***** válasza:
Én Németországban vadásztam Mondeo-ra, de ott "török mercedes", hát mondanom sem kell, nem találtam bevállalhatót. Az a durva, hogy ezekben, még az itthon forgalomba állított szerviz könyves darabok lehetnek a legjobb vétlek. Mert kint ezek már 2. és 3. használó által nyúzottak voltak.
2016. szept. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]

Erröl lenne szó.

2016. szept. 29. 18:21
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem a 220000km miatt aggódnék, hanem az időközben eltelt évek tavaszi és őszi óraátállításától. Ez volt az első gondolatom. Aztán jobban megnéztem a vasat, és az az érzés uralkodott el rajtam, hogy vállalható darabnak tűnik. Mindazonáltal fogd kézen a szerelődet, és mutasd be őket egymásnak.
2016. szept. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az utastér állapota alapján -a szakszerű fényesítés ellenére- a masina 350000km körüli futásteljesítménnyel rendelkezik. Ettől még megveheted, de maradjon nálad még egy fél milla, amit ez első évben el fogsz költeni, fék, futómű, klíma és motor szerelésre.


Ha mégsem lesz így, akkor vehetsz egy csomó mindent ebből a pénzből, de ne abból indulj ki, hogy megveszed, átíratod, kicseréled az olajat és évekig csak benzin kell bele...

2016. szept. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 BiTOPro97 ***** válasza:
Miquel és a 6-os jól összefoglalta.
2016. szept. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 BiTOPro97 ***** válasza:
Amúgy ez a szép kis New Age Mondeo.
2016. szept. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!