Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda vagy Aprilia? Melyik a...

Honda vagy Aprilia? Melyik a megbízhatóbb motor márka?

Figyelt kérdés
2016. szept. 19. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a Honda
2016. szept. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az aprilia a jobb de a Honda a megbízhatóbb sztem de ízlés kérdése
2016. szept. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha megbízhatóságról, minőségről van szó, akkor egyértelműen a honda. Az aprilia a fasorban sincs a hondához képest.
2016. szept. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 BiTOPro97 ***** válasza:
A Honda a megbízhatóbb, és jelentősen jobban.
2016. szept. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pedig Apriliám van, és nincs is vele különösebb gondom (max a fogyasztás),de megbízhatóságban a Hondáé a pont. Igaz, unalmasabb is, de van aki ezt szereti.
2016. szept. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

inkább mondjuk ki őszintén, hogy a Honda olcsóbb, én az ára miatt ne oltsuk le az Aprilia-t. Semmivel nem megbízhatóbb a Honda, mint egy Aprilia.


A Honda-Yamaha-Kawasaki egy tömegmárka, ellenben az Aprilia-Ducati egy különlegesség ugyan olyan megbízhatósággal, csak jóval drágábban. Japán motorok kiválóak, szuper gépek, nincs gondom velük, ahogy egyik motorral sem.


De legyünk őszinték, egy olasz motor teljesen más kategória, egy elit világot képviselnek, különlegesek, lelkük van. Haverommal ha motorozunk, az RSV4 Factory-m után mindig utánna fordulnak az emberek, míg az ő Yamaha R1-e után nem, vagy nem annyira. Múltkor a parkolóba egymás mellé parkoltuk a gépeket, aztán bementünk vásárolni, kifelé jövet megálltunk a supermarket bejáratánál, és néztük, hogy fényképezkednek a gépeinknél, az enyémmel 9-en fotózkodtak, övével 2-en, de az a 2 az enyémmel is lőtt egy képet :)


Ha a 2T kategóriát nézzük, akkor viszont az Aprilia/Cagiva páros évtizedekkel van/volt a japán motorok előtt. Emlékszem tacskókoromban az RS125-ömre, meg az akkori NSR-re, ránézésre volt a két motor között legalább egy évtized, pedig egy idősek voltak. Az Aprilia már akkor olyan felépítménnyel bírt, amit a 2T Honda-k Yamaha-k még ma se értek el, ellenben a japán vasak jóval többet elmentek egy generállal, viszont harmadnyi teljesítményre voltak képesek, az olaszok az RS125-ös motorral a világot elverték a Cagiva-val együtt. Az Aprilia-nak volt egy őrült korszaka, amikor az RS250-be beszerelte a Suzuki V2-es 2T blokkját, szembe köpve magát, mikor addigra már a Rotax szinte egybeforrt az Aprilia-val a 122-es és 123-as sikerszériás blokkokkal. Abban az időben minden olasz fanatikus, aki RS250-t vett, azonnal kilökte a Suzuki blokkot és berakta a Rotax257-es 2T blokkját, amivel életre kellt az RS. Persze a 2T az teljesen más kategória, mint a 4T, viszont az tagadhatatlan, hogy azonos időben az olaszok fényévekkel fejletteb vázzal, himbarendszerrel, futóművel, hatalmas fékekkel, erős blokkokkal szerelték a motorjaikat.

2016. szept. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 BiTOPro97 ***** válasza:
#6 Két dolgot felejtettél el sokféle motort gyárt a Honda és Aprilia van amiben ez van amiben az jobb, van amit az Aprilia félvállról vesz. És igen Honda sokszor olcsóbb, amíg nem kezded el felszerelni saját ízlésed szerint. Kettő a Honda-t jobban oda lehet vágni, például Enduro-k és nem csak alkatrész miatt, hanem mert jobban bírja, és tovább mehetsz vele. Aprilia autópályán meg a Kawasaki-val van versenyben inkább.
2016. szept. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem konkrét típusokra gondoltam, hanem márkára, ahol mégis típusra, ott megis neveztem. Soha nem vettem egy kalap alá a 2T-t és a 4T-t, mivel két külön világ, ezért is írtam az előzőekben külön részben.


Konkrétan itt a márka megbízhatóságról van szó, nem konkrét modellekről.


Ott mire gondolsz, hogy a Honda-t jobban oda lehet vágni?


Az, hogy többet bír, én az a 2T-nél elhiszem, ott többet bír, mivel nincs annyira felhúzva a teljesítmény, mint az Aprilia esetében, de egy 450-es cross esetében nem hiszem. Szoktam nézni pályán, hogyan ökörködnek a srácok, van köztük egy Aprilia-s srác, a Yamaha-t szopatja rendesen, mondjuk azt nem tudom, hogy kettőjük között mennyi a rutin különbség, mert azért az döntő, de elnézve a Yamaha-s is keményen csapja a motort, szóval nem hiszem, hogy kezdő lenne. Na de mindegy, én ebben a kategóriában már nem akarom hasonlítgatni a motorokat, mert úgysem lehet kimotorozni a maxot belőle, szóval úgyan annyira lehet húzni a Honda-nak, mint az Aprilia-nak, normál esetben nem tűnik ki a különbség, én pedig nem fogom azért nyelezni, hogy meggyőződjek róla, hogy melyik a jobb. Vár a családom haza, nem éri meg ezen agyalni.

2016. szept. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 BiTOPro97 ***** válasza:

Én Honda 250ccm-esekkel enduroztam, a versenyt általában nem én, de sokszor Honda nyerte. És képzelheted milyeneket csattantak azok a motorok.


n meg maradok Hondasnak, de jó motorokat gyárt töbségében a Aprilia, Yamaha, KTM, Kawasaki, BMW a teljeség igébnye nélkül. Honda aluvázra váltása volt egy durva vicc, egyes modelleknél. Most oldschool CB650-esem van. Egyszer egy érzelmi vihar után mentem vele rekordokat, csoda hogy beértem munkába. Csak kettős motoros ütközés esetén, vagy inkább ha elesek mást védve, vagy autó elüt motorostól lett volna baj, mert direkt úgy mentem.

2016. szept. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 BiTOPro97 ***** válasza:
Motorozni csak ésszel és hideg fejjel! ;)
2016. szept. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!