Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A quad-om gyertyája állandóan...

A quad-om gyertyája állandóan kormos! Valaki ötlet? Többi lent.

Figyelt kérdés
Tél után kezdte ez csinálni.Télen példának nem lehetett szivatóval indítani mert nem indult! Csak simán indult és télen nem fulladozott. Amikor már melegebbek voltak azóta viszont elkezdett fulladni. 110 ccm a quad és próbáltam 2 különböző gyertyával is. Az egyik BERU a másik NGK (ezt a szerelő rakta bele egy azelőtti szerelésnél) Mikor az új gyertyával beindítottam 2 percig jó is volt minden! Utána viszont minden kezdődött. A quad 4 ütemű és 100 as benzin tankolok bele. (már tettem fel ezt a kérdést,és segített egy ember és már azóta cseréltem rajta légszűrőt viszont csak a karburátorra lehet szerelni és sport légszűrő ezek. Nem használtam porban de az új légszűrővel még nem mentem. Olajozni a gumi száját vagy hol kell? Várom a segítőkész emberek válaszát! Előre is köszönöm!

2016. szept. 14. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A sport szűrőnek nem a gumiját kell olajozni, hanem a szűrőfelületre kell ún. légszűrő olajat tenni. Ez azért jó, mert megtapad és ragacsos réteget képez, nem folyik le, mint a sima olajak.


A te gépednek nem légszűrő baja van, hanem az, hogy túl sok üzemanyagot kap, esetleg folyamatosan rajta van valamiért a szívató.


Szét kell szedni a karburátort, kitakarítani, beállítani és örülni!


Még egy lehetőség, hogy valaki eltekergette a beállító csavarokat - ha vannak rajta - vagy kitekeredett pl. a levegőcsavar. Esetleg elrohadt a szívató dugattyún a gumi, de lehet bármi, nem gyertyát kell cserélgetni, hanem megcsinálni rendesen!

2016. szept. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! Szivató nincs rajta/beragadva megnéztem,mikor cseréltem rajta légszűrőt. Viszont ha a szivatót ráadom nem indul be. És ez azért lehet,mert annyi benzint kap mintha végig szivatóval menne vagy még többet?
2016. szept. 15. 06:19
 3/5 anonim ***** válasza:

"Szivató nincs rajta/beragadva megnéztem,mikor cseréltem rajta légszűrőt."


Ugye nem csak szemmel ellenőrizted, hanem azt is, hogy lezár-e!?

2016. szept. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szemmel láttam, hogy teljesen lezár. Azt nem tudom,hogy hogy lehetne megnézni precízen.
2016. szept. 15. 16:53
 5/5 A kérdező kommentje:
Végül nem tudtam én megcsinálni,így elvittem egy szerelőhöz és a pipa volt a baja. Ami rajta volt az kuka!
2016. szept. 18. 20:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!