Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót ajánlanátok...

Milyen autót ajánlanátok kezdő jogosítványhoz?

Figyelt kérdés

Bevásárláshoz, munkába járáshoz, hétvégi kiruccanásokhoz kellene.

200-400 körül.

24/F


2016. szept. 1. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Suzuki swift
2016. szept. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Suzuki Swift. Van belőle bőven, olcsó fenntartani. 400 környékén már klímásat is találsz. Ráadásul az 1,3-as motorral még megy is. Ha valaki azt mondja, hogy papírautó, annak csak annyit mondanék, hogy egy ennyibe kerülő porrá rohadt Fiestában, Puntóban sem szeretnék balesetet szenvedni.

Ha nem Suzuki, akkor bármelyik olyan kisautó, amiből sokat látsz: Opel Corsa, VW Polo, Ford Fiesta. Jók még a Citroen Saxok is, főleg dízelben, esetleg Punto, de ezek nyűgösebbek lehetnek, bonyolultabb problémákkal (drágább javítás). Matizt ne vegyél. Arra figyelj, hogy ne legyen az autó reménytelenül elrohadva, ne legyen lyukas, főleg a küszöb, sárvédő környékén érdemes figyelni erre. Ha átlyukasztja a rozsda, meg kell csináltatni, mert nem megy át a műszaki vizsgán sem. Valamennyi rozsda ezeken az autókon mindegyiken lesz. És vigyázz a külföldről frissen berántott M-es, N-es rendszámú, "szeretett autóm kategóriaváltás miatt eladó" szöveggel hirdetett autókkal, mert mindre ráköltheted az árát még egyszer, mielőtt eljönne a tél.

2016. szept. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Elkeserítő a kínálat ebben az ákategótiában sajnos. Én is most keresgélek. Semmi értékelhetőt nem találtam. Szarrá hajott, ütött kopott, külföldről behozott rozsdatenger majdnem mind. 5-600 között viszont már egész jól vannak. Lehet, hogy én inkább spórolok még egy kicsit...
2016. szept. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én tavaly adtam el 300 ezerért a Swiftemet. 2001-es volt, itt ott kezdett rozsdásodni, de műszakilag semmi baja nem volt. Pont eladás előtt adta meg magát a kuplung, azt kicseréltettem. 2 hetes nyári gumikkal, 1 szezont használt téli gumikat is adtam hozzá. 1 év műszakival, úgyhogy szerintem 1 évig költeni se kellett rá tankoláson kívül. Teljesen jó autó volt, csak szerettem volna valamivel igényesebbet, meg hiányzott a klíma, az zavart legjobban. Szóval nem lehetetlen találni, csak kicsit lejjebb kell adni az igényeket. De tény, hogy nem egyszerű. 1 millióért is lehet rossz kocsit venni, meg 300 ezerért is lehet jót, nézőpont kérdése.
2016. szept. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az is igaz. Nálunk két Swift van a családban, de mind a kettő sokat van szerelőnél. Ki kell azt is fogni, nem szentírás, hogy a Suzuki beválik.

Nem azt várja el az ember egy 15-6 éves kocsitól, hogy olyan legyen, mint az új, de azért nem akarok rettegni reggelente, hogy indul-e. Nehéz. Nagyon sok kompromisszumot kell kötni.

Azon is gondolkodtam, hogy kimegyek Ausztriába és hozok be valamit magamnak, de amit érdemes megvenni, az ott se olcsó, én úgy látom.

2016. szept. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Nekem swiftem van, 4 éve használom (akkor 265-ért vettem), kb 60-80ezret költöttem rá 4 év alatt.

Megbízható, jön-megy, teszi a dolgát. Ja, '97-es évjárat (szóval nem fiatal).

1 éve ingázok vele, heti 5 nap, napi 2x30 km. Gond nélkül.

Férjemnek tavasszal vettünk egy Baleno kombit 400ezerért.

Eddig csak olajat cseréltünk rajta, semmi mást. Nagyon szép állapotú, kívül belül rendben van.

Szóval vannak jó áron is jó kocsik, csak keresni kell, nem az elsőt megvenni.

2016. szept. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk nekem annyiból szerencsém van, hogy több autókereskedő haverom is van, és ha látnak egy olyat, ami nekem ideális lenne, szólnak. Aztán vagy megveszem, vagy nem. Így vettem meg az első gazdás, 120 ezret futott Swiftet, amit használtam 6 évig gond nélkül, meg így vettem meg a mostani autómat is (Toyota Yaris). Ezek olyan autók voltak, hogy az autószerelő barátom (tényleg szerencsés vagyok) annyit mondott, miután megnéztük, hogy "ha neked nem kell, én megveszem". Szóval belátom, hogy könnyű így. Ha ötévente van ilyen szerencsém, akkor ötévente, de én akkor veszek autót, ha szólnak, hogy ezt vegyem meg :)
2016. szept. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jó lenne pár ilyen ismerős :)

Nekem is vannak kereskedő ismerőseim amúgy, de márkakereskedésben. Ott meg úgy látom, hogy mostanában nem divat 2 millió alatt kocsit árulni. Nem is értem. Vagy annyira hamar elviszik,hogy fel se kerül a netre?

Mindenesetre mozgósítottam őket, hogyha jön be valami , akkor gondoljanak rám. Remélem nekem is szerencsém lesz :)

2016. szept. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is a swiftet ajánlanám de ha vmi olcsobb kell daewoo tico is jó csak kicsit gázul néz ki de tokeletes mert olcso es nem baj ha osszetorik
2016. szept. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem márkakereskedésből szóltak, hogy a doktornéni vesz egy új autót, a 10 éves Yarisát meg beszámolják. Ha kell, ideadják, ha nem kell, másnap kiteszik az autót a placcra 200 ezerrel többért. Ott szakemberek nézték át, 2 napos műszaki volt az autón, nem sokat gondolkodtam rajta. Nagyobb autót akartam igazából, de ez olyan volt, amit hülyeség lett volna ott hagyni. Meg ilyenkor ajándékba járnak az olyan történetek, hogy "szegény doktornéni nagyon sírt, amikor otthagyta az autót", amitől valahogy jó érzés tölt el. :)
2016. szept. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!