Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 70 000 ezer forintos "fizetéss...

70 000 ezer forintos "fizetéssel" fent lehet tartani egy B vectrát?

Figyelt kérdés

Otthon élek és diák vagyok ! ösztöndíj + diákmunkával olyan 70 ezer környékén szoktam össze szedni . itthon élek és viszonylag jó családi körülmények között szóval haza adnom nem kell viszont úgy vannak vele a szüleim hogy ha szeretnék valamit akkor azért én dolgozzak meg és én is tartsam fent . Ezzel teljes mértékben eggyet is értek . Most van 650 000 forintom e mellé még szeretnék rakni egy kicsit és venni magam egy Opel vectra B-t mert nagy autó és lehet vele menni és rohadt menőn néz ki sedánba . 1.8-ast vagy 2.0-as benzinest szeretnék venni . Nos és az érdekelne hogy ha szín tisztán marad 70 ezrem az autóra mint fent tartás (biztosítás,súly adó és benzin) szerintem olyan napi 50 km-ert tennék meg vele hétköznaponta . ha 20 nappal számolunk átlag 9l-es fogyasztással akkor 30 ezer forint durván mondjuk benzinre és 40 ezernek elégnek kéne lennie biztosítás meg adókra + ha valami közbejön szervízre nem ? Vagy enyivel egyszerűen nem lehet autó projektbe bele vágni . (egyetemen államilag támogatotra járok tudok ingyen nyomtatni szóval így olyan rengeteg kiadásom nincsen az egyetemre . ) a 70 ezer forint a biztos amit össze szedek egy hónapban néha többet is ha éppen úgy alakul hogy el tudok menni ide - oda dolgozni vagy lesz valami diákom akit magánba oktatok de inkább számoljunk ennyivel !


Szóval kb havi 40 ezer forint félre tétele elég ahhoz hogy ezt a kocsit fent tudjam tartani ?



2016. aug. 26. 17:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

a powered by jobbláb azt jelenzi, hogy a kocsi ereje a gázpedál taposásától függ..szmájlit kellett volna tennem..


igazából olyan autók hátuljára ragasztják ezt a matricát, amiben már nincs erő..csak a jobblábadban(amivel széttaposod a gázpedált)


ez vicc akart lenni, kár volt ideírnom...aki nem érti, az inkább félreérti..

2016. aug. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Olyan autót vegyél, amibe beleszerelmesedtél..bármi is az.

A te autód lesz, a te szíved dobogtatja meg ha ránézel.


Én is úgy vettem egy sportkocsit, hogy mindenki lebeszélt...de olyan gyönyörű..és megy mint a vihar.

2016. aug. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

felejtős!

kötelező, járműadó, pályamatrica, benzin, műszaki + rohad mindenhol meg már öreg és hol gyertyakábel hol szivósor gumi hol alapjárati motor kell bele, olajat is már eszik, kipufogo is elfog rohadni, stb....


Vegyél egy 1es swiftet de szerelővel nézd meg vásárlás elött a kiszemelt példányt, azokból is sok a rom...

2016. aug. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és utolsó gondolom a suzukival is annyi bajom lenne legalább mint a vectrával öreg autó lenne mind a kettő szóval mind a kettőt kéne foltozni de akkor inkább olyan autó legyen amit imádok
2016. aug. 28. 16:42
 15/15 anonim ***** válasza:

Az autófenntartás üzemanyagköltsége a teljes költségnek csak töredéke. Kérdezz bárkit, aki évi 10-30e Km-t megy! Tehát, ha havi 30eFt-ot tankolsz, hosszú távon nem lesz elég a havi 40e.

Nézz alkatrészárakat, amiket mindeképp kell majd cserélj (téli/nyári gumi, féktárcsa/betét, lengéscsillapító, olajok, szűrők, akku,...), ezeket is számold bele az éves fenntartásba!

2016. aug. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!