Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Féknyikorgás ellen mit lehet...

Féknyikorgás ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Újak a betétek is meg újak tárcsák is és már kb. 4-5 ezer km mentem vele azóta, de a nyikorgást nem hagyja abba.
2010. ápr. 20. 08:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Próbáltad "kivasalni" a féket?

Nekünk ez használt.

Kicsit fura, de meg lehet csinálni:

mész pl. 2 esben, olyan fél gázon, jobb lábbal ugye tartod a gázt, bal lábbal pedig óvatosan a fékre lépsz, (fokozatosan) (de azért úgy csináld, hogy ne fulladjon le a kocsi)

utánna le és padlógáz, satufék...

Majd megint ez a "vasalós" módszer, és padlógáz, satufék...

Ez a megoldás nem kíméli a motort, és a váltót, de nem is csinálod annyit, hogy ebből baj lehessen, 2-3 alkalomtól semmi baja nem lesz.

2010. ápr. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi.Kipróbálom.Esetleg még valami más ötlet?

Rákerestem a googléban is de használhatót ott se találtam.Amire azt hittem hogy jó lesz arra az volt írva a végén hogy a surlódó felületre ne kerüljön belőle.De pont a súrlódás miatt nyikorog :)

2010. ápr. 20. 09:52
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg vegyél féktisztító sprayt, az leoldja a koszt a tárcsákról.
2010. ápr. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
menj tömegközlekedéssel vagy bringával!
2010. ápr. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Olajozd meg!


De most komolyan: olyan betétek szokták ezt csinálni amik rossz minőségüek. Lehet hogy olyat sikerült venned. Annak az anyagösszetétele nem olyan mint kellene lennie, ezért más a súrlódási tényező is, a hő hatására a tulajdonságai változhatnak s ezáltal hangot is adhat ki.

2010. ápr. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Réti bubuzér ***** válasza:
A fék általában a rossz minőségű fékbetét miatt csikorog. Ha teheted, cseréltesd ki a fékbetéteket más márkájúra. Ha nem akarod, akkor sajna hallgatnod kell, míg el nem kopnak. Vagy mindig megoldást jelent a fékzsír is :D
2010. ápr. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Féknyikorgásgátló a neve .Egyféle ragasztó autósboltban lehet venni.A betét belső oldalára kell felvinni és amikor a munkahenger vissza áll, akkor a ragasztott felület megyen vele és nem fog Neked nyikorogni. Én még nem próbáltam de ez egyik ismerősöm igen azt mondta működik.
2010. ápr. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A fékbetét túl kemény. Ez mindenkivel előfordulhat :S


Vegyél puhábbat és azt tetesd bele, nekem is megszűnt :D

2010. ápr. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Anno a Ladáknál használtak kemény bolgár betéteket. Ezek hegyvidéki terepre voltak jók. Bírták a melegedést és nehezen koptak. De fékezésnél, mint a kenetlen kocsikerék csikorogtak. Ha lehet járj utána mi az amit beszereltek. Lehet, hogy az anyaga miatt csikorog. Vagy másik tipus, vagy más minőség pl. puhább, kell a gépedbe.
2010. ápr. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
11:01!Most nem toom, h ez a humorod része volt (ebben az esetben bocsáss meg!), vagy komolyan gondolod...Ha viszont komolyan gondolod, akkor lehet, hogy T. kérdezőnwek ez a megoldás tűnik legpraktikusabbnak, és kétnaponta belerohan az előttelévőbe, mert "csúszik a fék". Ilyen felelőtlen légyszi' ne légy...de legalább a féknyikorgást megoldja...
2010. ápr. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!