Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A francia autókat miért...

A francia autókat miért árazza le ennyire a használt piac?

Figyelt kérdés

Pedig nem annyira rosszak.


A Citroenre mondanám, hogy túlbonyolított, már feleslegesen.

A régebbiekben is, minden digitális, elektromos.

Ők kicsit túlzásba vitték az innovációt.A hidraulikus felfüggesztés (repülőszőnyeg futómű) egy nagyon nagy találmány, csak nagyon megemeli a szervizköltségeket.

Én utaztam már ilyen Citroban, tényleg olyan volt, mint egy luxusautó.Hangtalanul, rezzenések nélkül suhant.



De, például a Peugeotok, Renaultok egészen jók.Különösen a Renaultok, ez az eladásokból is látszik, illetve, hogy az utóbbi időben komolyan terjeszkedtek, felvásároltak más cégeket.



Egy Méganeban mindig is jobb volt az anyaghasználat, mint egy Opel Astrában, sőt több tekintetben is túlszárnyalták.

Méh a H Astrának is kissé "primitív" volt a belseje.



Vagy, csak a Volkswagen van túlárazva ahhoz képest, hogy tömegmárka és nem prémium?



2016. aug. 20. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:

A mai "átlag" francia autókra már tényleg nem lehet több rosszat mondani, mint egy más nemzet "átlag" gyártmányára. Azonban még sokakban élnek az emlékek (és lehet hogy nap-mint-nap meg is tapasztalják), hogy mennyire sz*arok is voltak a francia kocsik (mert azok voltak). Amit említesz is, az anyaghasználat, főleg az volt a legnagyobb hátrányuk, és persze az összeszerelés minősége. Csörögtek, zörögtek, széthullottak, stb. stb.

Egyébként ezek a bajok még most is megvannak, csak az a nem mindegy, hogy az ember melyik másik márkát/típust választja "kontrollcsoportnak". Ha összehasonlítjuk a francia luxuskategóriát (pontosabban azt, ami leginkább ebbe illik), mondjuk a némettel, akkor szépen sorban kerülnek elő a negatívumok.


Amiket te jónak ítélsz meg, azok már nem azt a kategóriát képviselik, mint a régebbi típusok. Ha meg akarod tapasztalni, hogy miért húzzák le az emberek a francia autókat, akkor ne az újabbak között keresgélj, 10-15 éves vagy ebbél régebbi kocsikat próbálj ki. A legtöbb úgy is ezekből van, szerintem oltári nagyot hibáztál, mikor kijelentetted, hogy nem rosszak. Ez csupán annak az eredménye, hogy csak egy kis részét vizsgáltad meg a használatban lévő kocsiknak.

2016. aug. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Egyszerű: nem olyan jók ám a francia autók. Az Opel meg a Ford is jobb tőlük. És most nem az anyaghasználatról van szó, hanem maga a vezethetőségről. A megbízhatóságot nem is szeretném említeni.
2016. aug. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2:


Írod ezt úgy, hogy még életedben nem volt francia autód, csak szajkózod amit a kocsmában hallottál a részeges Pista bácsitól!

:(

2016. aug. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem nímettótók és nem a zegykilenc tédéji motor dolgozik bennük. A magyar parasztnak ugyanis a nímettótó (Audi, BMW, Mercedes, VW, az Opel nem jó) az isten, akkor is, ha lóg a bele és minden folyadék egyszerre csepeg belőle, mert azzal lehet felvágni a szomszéd előtt, mutatva, hogy van mit a tejbe aprítani.
2016. aug. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De, volt francia autóm is, és apámnak most is az van. A megbízhatósággal valóban nem volt olyan nagy gond, de az anyaghasználattól amit annyira dicsérnek sokan, egyáltalán nem vagyok elájulva. Meg úgy valahogy sz*r az egész, nem tetszik az üléspozíció egy Renaultban vagy Peugeotban sem. És továbbá lehet bármilyen felszerelt egy francia, én még egyet sem láttam, amiben működik minden, vagy ne lenne valami nagy hibája az autónak. Sorry de ez van.
2016. aug. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!