Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda Civic 1,5 vtec ez...

Honda Civic 1,5 vtec ez gyarilag ilyen erotlen vagy szethajtott autot vettem?

Figyelt kérdés
Most vettem egy 1997 es civicet, es hat 5-osben nemigen lehet vele kozlekedni mert egy apro emelkedonel vissza kell valtani. Elindulasnal lehetetlen megkaparni vele. Ahelyett hogy a gumi csikorogna, inkabb razkodik, dobal az egesz, tehat van ideje a guminak megtapadni. Szerintetek ez ilyen vagy szet van hajtva? Eleg optikai tuning allapotba vettem, lehet hogy nem kimeltek. Nem hinnem hogy az osszes civic ilyen gyenge, hisz gyarilag 134 nm a nyomateka. Az elozo automnak is pontosan ekkora nyomateka volt, es azzal meg varosban is 5-osben kozlekedtem. Nagyobb gazzal valo elindulasnal meg kiporgott a kerek is. Ez a Civiccel lehetetlen.
2016. aug. 15. 12:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
A Hondák nagyon jó autók, úgyhogy ez hibás, valószínűleg. Sajnos csak ennyit tudok mondani. Ha egy Honda nem tud menni, mint a golyó, akkor az hibás. Nézesd meg, mert amúgy nagyon jó autó az.
2016. aug. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Hát ezek a hondák normál körülmények között nagyon lomhák,szét kell őket pörgetni hogy haladjanak ( persze ez nem árt neki) de van aki nem pörgetni nem vált vissza annyira és hát így pont hogy nagyon lomhák.Alul nagyon vérszegények.
2016. aug. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Hát én az 1,3as Swift kerekeit is ki tudtam pörgetni szóval valami gond lehet.
2016. aug. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
szilikont kell fúzni az abroncs futófelületére :D Csak közútra ne menj utána vele... :) De a kereket el fogod tudni kapartatni
2016. aug. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján és a "rizsrakéta" elég népszerű a fiatalok körébe akik szarrá hajtják őket és a halálba pörgetik. Az optikai tuning egyértelműen elmondja azt, hogy valami "tuner" gyerek tulajdona volt aki lestrapálta.

Nos 2 dolgot próbálj majd meg.

1. Elindulásnál 1-be pörgesd fel 4-5000 majd dobd rá a kuplungot és padlógáz. Itt szinte biztos, hogy el fog pörögni a kerék. A hondák motorját eléggé pörgetni kell és a 134 nm-ból a maradék nem a 2-3000 es fordulaton fog. Szóval így próbáld.

A 2. kérdésre is megadtam a választ pörgetni kell őket nem véletlenül van 9000-ig skálázva a ford. számmérő. 2800-as fordulation nincs semmi ereje menj 4-esbe vele ennyi.

2016. aug. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
En ezt probaltam, kiporog egy kicsit, de van ideje megis a guminak megtapadni igy az egesz eleje dobal. Gyorsulasa jo egyenes talajon, de csak kisebb sebessegekben. Az 5-os hasznalhatatlan.
2016. aug. 25. 14:15
 17/19 anonim ***** válasza:
Ilyen gyenge kocsinál nem is fog egy helyben füstölni, Nyikorogva fog elindulni azt ennyi...
2016. aug. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
FWD-vel amúgy is nehezebb burn out-ot csinálni. Egy jó kézifék kell és minimum 150 lóerő
2016. aug. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

.

Érdekes, nálam a kettest is végighúzza, igaz csak 185-ös gumival, nagyobbal még nem próbáltam :) nézesd át a féltengelyeket és a váltót, mert szerintem az erőátvitelnél lesz valami, esetleg a futóműben.

2016. szept. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!