Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda Civic 1,5 vtec ez...

Honda Civic 1,5 vtec ez gyarilag ilyen erotlen vagy szethajtott autot vettem?

Figyelt kérdés
Most vettem egy 1997 es civicet, es hat 5-osben nemigen lehet vele kozlekedni mert egy apro emelkedonel vissza kell valtani. Elindulasnal lehetetlen megkaparni vele. Ahelyett hogy a gumi csikorogna, inkabb razkodik, dobal az egesz, tehat van ideje a guminak megtapadni. Szerintetek ez ilyen vagy szet van hajtva? Eleg optikai tuning allapotba vettem, lehet hogy nem kimeltek. Nem hinnem hogy az osszes civic ilyen gyenge, hisz gyarilag 134 nm a nyomateka. Az elozo automnak is pontosan ekkora nyomateka volt, es azzal meg varosban is 5-osben kozlekedtem. Nagyobb gazzal valo elindulasnal meg kiporgott a kerek is. Ez a Civiccel lehetetlen.
2016. aug. 15. 12:35
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja es 5-ben 90 el nektudok vele menni mert porgetnem kell hogy nyomateka legyen. Tehat 5-ben 110 zel kell mennem, vagy akkor 4-ben ha 90. Varosban csak 3-assal megyek.
2016. aug. 15. 12:41
 2/19 anonim ***** válasza:
A kerék kipörgésre nem tudok válaszolni, én csak azt tudom, hogy ameddig a kerék pörög maga alatt, addig egy centit sem haladsz előre, viszont faszán elbarmolod a gumikat. A haladás közben a váltó áttételezések sokat számítanak. A 134NM nyomaték nem nagyon sok, szóval nagy csoda nincs. A tapadás függhet a futóműtől és a gumiktól is. javaslom, nézz egy ugyanilyen autót és hasonlítsd össze vele. Azt feltételezem, ha a motor nagyon kivan, annak olyan jelei vannak mint füstölés, olajfogyasztás.
2016. aug. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
29%
A TDI gyilkos civic :D
2016. aug. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Hát nagyon úgy tűnik egy hulladékot vettél.

Hogy paliztak be ennyire?

2016. aug. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

"én csak azt tudom, hogy ameddig a kerék pörög maga alatt, addig egy centit sem haladsz előre"


Ja,akkor Senna meg hülye volt ugye?


Kérdésre pedig,biztos hogy baj van vele,ismerősöm pont most vett egy 6gen 1.5vtec sedan civic-et,és nagyon jól megy az autó.

Kereket pedig sokkal de sokkal gyengébb autók is elforgatják,ha csak nem sperr-es és nincs rajta 255-s gumi 18-as felnin.


Hibakódot kéne olvasni először,át kéne nézni a szívó oldalt (nem szív falsot,nincs-e eltömődve,nem koszos-e a szűrő).

Ha nincs gond az üzemanyagrendszerrel és a szívó oldallal,illetve ha nem barmolták szét a motorvezérlő programját,akkor mennie kéne rendesen.

2016. aug. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Senna is forgatta maga alatt a kereket a rajtban egy 1.5-ös Civiccel, ami kegyetlen 134NM nyomatékot is tud akár ? Nem is tudtam, nem láttam ilyen videot.
2016. aug. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat.Gumi semmiképp nem okozza, mert itthon van sok gumi és ,másmilyennel is próbáltam. Nem az zavar hogy nem lehet vele gumit égetni, mert nem vagyok az az autógyilkos. Csak hát úgy hallottam hogy ha nem bírja megforgatni az autó a kereket, akkor harmatgyenge. Váltóáttétel ha hosszú, elindulásnál akkor is kellene lennie erőnek. 90-nel való haladás pedig 5-ösben mennie kéne.
2016. aug. 15. 19:12
 8/19 anonim ***** válasza:
90-nél mennyi a fordulatszám?
2016. aug. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
2800 körül
2016. aug. 15. 22:08
 10/19 anonim ***** válasza:

Hat en surgosen atnezetnem/eladnam.

Nem volt meg hondam,de anyam 1.5vvt sx4-vel gyonyoruen lehet menni mar 60al is 5-ben.arrol nem beszelve hogy miket lehet vele baromkodni...elso autonak k rva porgos volt szerintem.

2016. aug. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!