Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fogyasztással kapcsolatban?

Szmnt kérdése:

Fogyasztással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Hogyan fogyaszt kevesebbet a kocsim ( Opel Astra classic 2 , 1.4) mikor szimplán gurulok? Ez egy nagy talány, soakt vitatkozunk ismerősökkel. Ha berakjuk üresbe? vagy ha hagyjuk sebességbe , és simán gurul?


Előre köszönöm


üdv,


M


2010. ápr. 19. 16:09
 1/10 Beviz Elek ***** válasza:
Ha minden igaz, abban még nem zárja el az üzemanyagot motorféknél. Tehát akkor, ha üresben van, mivel úgy kissebb a fordulatszám.
2010. ápr. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is azt gondolnám paraszti ésszel, hogy üresbe a fordulat 700körül van mig sebességben olyan 2500on , tehát eleve kissebb a fordulat , ami ugye a benzinnel megy. Egyik ismerősőmnek 1.9es Skoda Superbuk van, amin mutatja a pillanatnyi fogyasztást, és az meg az tjelzi ha gurul sebességben, akkor 0, mig üresben olyan 0.5 l. ( mert állitolag a kerék hajtja ott a motort, de szerintem ez hülyeség)
2010. ápr. 19. 16:20
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem hülyeség!


Ha motorfékkel (tehát sebességben hagyva) gurulsz nem fogyasztanak semmit a modern autók, és az Astra Classic már eléggé az. Ez többé nem vita tárgya


15/F

2010. ápr. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Értelem szerűen gurulásnál csak az alapjárat "fogyaszt. Motorféknél viszont szerintem nincs alapjárat, azaz nincs fogyasztás, mert visszahajtás van.


De már engem is érdekel :D

2010. ápr. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy gázadással a benzin/levegő keveréket ADAGOLOD, szal motorféknél nem adagolsz semmit. Max ott is alapjárati fogyasztás van.
2010. ápr. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha sebességben van és felengeded a lábad a gázról akkor gyakorlatilag 0-a a fogyasztás. Üresbe ha berakod akkor befecskendezi az alapjárathoz szükséges üzemanyagot a motorba, így minimális fogyasztás van.


Ha meg kell állni biztosan x méter után akkor jobb az üres mint mindig visszaváltogatni, de ha tudod hogy el fogsz indulni nemsokára akkor jobb visszaváltogatni mint üresbe tenni és gurulni.

2010. ápr. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Beviz Elek ***** válasza:
100%

"felengeded a lábad a gázról"


Ne azt nézd, hogy mennyire nyomod a gázt. Tudom, hogy a lkövetkező példa ellenpélda lesz, de a lényeg az, hogy te kezeled a pedált, de az új autók elektronikája számolja ki a részreleket.


Volt egy Seat Alhambra-nk (pdtdi), amit ha például egyesbe tettél, lassan felengedted a kuplungot, akkor bármilyen emelkedőn felment anélkül, hogy hozzáértél volna a gázhoz, mert saját magának kiszámolta, hogy mennyi üzemanyagot fecskendezzen be ahhoz, hogy alapjáraton felmenjen.


2. Ha egy új autóval gyorsulsz padlógázzal, akkor nem maximális mennyiségű üzemanyagot fecskendez be (pedig te padlóig nyomod), hanem kiszámolja az optimális mennyiséget. Egy régi pl. szívódízelnél nem így nézett ki.

2010. ápr. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Beviz Elek ***** válasza:

jah, amúgy 1. voltam, és még mindig úgy gondolom, hogy többet fogyaszt. Szerelő nem vagyok, így 100%-ot nem tudok mondani.


És igen, van olyan ami sebességben motorfékkel semmit nem fogyaszt, de 2005-ösnél újabb autóban láttam eddig csak olyant. (Ez sem szentírás)


:)

2010. ápr. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az autódoktor tanácsa:


[link]


Amúgy sztem senki se vegye ki üresbe mert ha hirtelen kell lassítani akkor a motorfék besegít.

2010. ápr. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mondtam én a 15 éves fejemmel és igazam lett. :D
2010. ápr. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!