Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit fogyaszt egy Skoda...

Mennyit fogyaszt egy Skoda Fabia Kombi 1.2-es motorral?

Figyelt kérdés
Akinek ilyen kocsija van az biztos tudja a választ, és még az is hogy az 1.2 es vagy az 1.4-es skoda fabia kombi fogyasztása a jobb...? várom a válaszokat, köszönöm!
2010. ápr. 19. 11:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
1.4
2010. ápr. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy használnád és milyen célra lenne véve az autó.


Pl. ha városban használnád túlnyomó többségben és egyedül vagy + 1 ember utazna veled, akkor azt mondom 1.2-es motorral vegyed.


De ha városon kívül, esetleg néha pályán is közlekednél vele, nagyobb utaslétszámmal (család, gyerekek stb), akkor mindenképp 1.4

2010. ápr. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

1.2esbe 7 literrel szoktam számolni vegyes használatra és mindig marad benne plusz benzin, hosszú távon 6 literrel el lehet vele kocsikázni.

1.4est nem tudom mennyit fogaszt, de vezetési élményben lényegesen többet ad.

2011. jún. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nemrég vettem egy 1.2 12V-t. Megmértem a fogyasztást, kb 500 km-en, amiből 100 városi km volt, 300 országúti, 100 autópálya.

Az átlag 6 literre jött ki. Országúton 90-el mentem, pályán 100-110-el.

2017. márc. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Jó régi kérdés, de azért adok egy friss választ, mert miért is ne.


2006-os 1.2 12V-om van, de nem kombi.


Én átlag 7 literrel számolok vegyesben, ha komolyabban figyelném, szerintem 6-7 liter körül lenne (persze sok mindentől függhet :) ).


Kombinak kellhet az 1.4, de nyilván függ, mire használnád. Ugyanakkor feltételezem, hogy azért kell nagyobb, mert pakolnál is a térbe valamit vagy nagy a család, úgy meg szerintem kicsit "kínlódna" az 1.2.


Kíváncsi vagyok, hogy azóta hogyan alakult meg mi a tapasztalat.

2022. febr. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!