Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 5 sebességű Ford Focus II-be...

Edus:) kérdése:

5 sebességű Ford Focus II-be lehet 6 sebességű váltót tetetni (kézi)?

Figyelt kérdés

2016. aug. 11. 08:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az ilyen kókányolások soha nem szerencsések. Egy dolog a váltó, a másik a motorvezérlés, stb. Aztán jöhetnek még az előre nem látott gondok a szerelésnél meg utána. Miért nem adod el, és veszel helyette egy 6 sebességest?
2016. aug. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Először is tisztázzuk, hogy mégis minek kellene annyira az a 6ik sebesség?
2016. aug. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
#2: ez egy nagyon jó kérdés! Eszembe sem jutott logikát keresni a kérdés mögött, de így, hogy mondod, tényleg nincs is.
2016. aug. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg egy váltóval foglalkozó személyt. Az lenne a legjobb, ha lenne külsőleg ugyanolyan 6 sebességes váltó. Ha nincs is, sokszor meg lehet oldani gyári váltóházba egy 6. sebesség beépítését (persze, attól még lehet át kell építeni az egészet). Az építés nem olcsó, 200 ezer alatt összegből esélytelen.
2016. aug. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
3-as, pl.: azért, mert idiótaság, hogy nincs benne 6-os. A mi kocsink 1,4es 5 sebességes, a facelifttel kijött egy 1.33-as!!! motor, abba meg raktak 6.-ik sebességet, pedig 4Nm és 3 ló a különbség a két motor között. Akkor miről beszélünk? Minek visít 130-nál majd' 4000-et mikor mehetne vissza 3200-ig is akár.
2016. aug. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Aztán azt hiszed, hogy az jobb, ha egy gyenge motor kisebb fordulaton kell erőlködjön nagy tempó tartásához? Ha meg dízelről van szó, akkor megint mindegy, mert az 5-ösben valami 2600-at fordul 130-nál.
2016. aug. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor mivel magyarázod a dolgot hatos?
2016. aug. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egyébként sok autóban tényleg jól jönne egy 6. fokozat. Az nem számít, hogy mivel már elég hosszú fokozat, ezért nem lehetne benne gyorsítani, de a sebességtartásra nagyszerű lenne.
2016. aug. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen, az én ezres Yarisomba is nagyszerű lenne, hogy autópályatempónál ne forogjon közel 4000-et a motor. De ettől nem jutna eszembe hatos váltót keresni bele, hanem ha többet járnék autópályán, vennék egy nagyobb motorú autót, ami alkalmasabb erre.
2016. aug. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
2.0-ás benzines Ford Focusról beszélek. Nyílván 130-nál 4000-es fordulaton kicsit hangos, és ha jól tudom ebből a szériából nincs 6 sebességes, mint ahogy az 1.6 ból sem :) Mellesleg a fogyasztásban is segít. Hallottam már olyanról hogy 5 sebességű B Zafírba 6 sebességes váltó lett beépítve. Persze tudom, hogy nem elég váltót cserélni mert sok egyéb költséggel is jár, de elméletben lehetséges?
2016. aug. 15. 08:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!