Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Reális ár érte?

Reális ár érte?

Figyelt kérdés
Van egy Opel Astra G tipusú autóm. Elkezdett jelezni a vezérműlánc, ezért elvittem egy autószerelőhöz. Azt mondta, hogy 140 körül számoljuk mindennel együtt(vezérműlánc kompletten, olaj, szúrők stb...).Kicsit sokallom, ezért tettem fel a kérdést.

2016. aug. 9. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Bár én ezekhez az új autókhoz nem igazán értek, ezért sem értem, hogy mit az, hogy "Elkezdett jelezni a vezérműlánc". Pontos alkatrész lista mellett meg lehet mondani, hogy reális-e az ár.

Amiket felsoroltál az pár tízezer Forintos kategória eddig. Egy komplett motor generál is kijönne abból az összegből amit írtál egy régebbi típusú autón.

2016. aug. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hidegindításnál csörög. 2002 -es.
2016. aug. 9. 17:39
 3/7 A kérdező kommentje:
A vezérműlánc készletre mondott 95 körül.
2016. aug. 9. 17:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Legelső találat Google-lel: [link]


Ne tudom, hogy ez jó-e neked, vagy hogy minőségi-e, de ez egy komplett szett 67 ezerért. De van olcsóbban is (gondolom utángyártott): [link]


Ha nem félsz a szerelőtől vesd fel neki a témát, kérdezz rá, hogy miért ennyi. Kérdezd meg, hogy pontosan mi kell a kocsiba, és nézd meg, hogy ezeket mennyiért tudnád te magad beszerezni. Az autószerelőknek általában az alkatrészen is van profitjuk, olcsóbban szerzik be az alkatrészeket, mintha bemennél a boltba és csak simán megvennéd, emiatt hozott alkatrésszel nem is szívesen dolgoznak.

Ha még ezek után is sokallod az árat, akkor keress másik szerelőt, ha teheted. Ezért is jó, ha az ember ezeket meg tudja magának otthon csinálni. Az olaj és szűrő cserék simán mennek otthon is, szinte bárki megtudja csinálni a kellő ismeretekkel (ez pedig beszerezhető akár az internetről is).

2016. aug. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát ez így elég soknak tűnik, valami nem oké.
2016. aug. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mivel nem írtál se évjáratot,se kivitelt,se motorkódot se semmit,ezért hasraütésre lehet csak alkatrész árakat nézni.


De pl 1.6-os 2000-es ferdehátúba az SKF szett is 34 ezerért megkapható

Ha ehhez hozzájön a 2-3 ezres Mann olajszűrő,meg a 3 ezer forintos Mann légszűrő,meg a szintén premium Eneos 5w-30 8 ezerért,akkor igencsak le vagy húzva.


De ha írnál többet az autóról akkor többet lehetne segíteni.

2016. aug. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

vannak webshopok. pl bardi

Ott szépen ki tudod keresni a megfelelő alkatréászeket.

Lehet a szerelőd is ott veszi, de sokkal olcsóbban mint Te

140 szerintem irreális

2016. aug. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!