Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rozsdásodik az üzemenyag...

Rozsdásodik az üzemenyag tartály. Mivel tudnám kiűzni belőle a rozsdát?

Figyelt kérdés
A motor (Simson S51) 4 évig állt,és a tank berozsdásodott. KB 3 hónapja használom újra,és a rozsda miatt már többször eldugult a karburátor,a fúvókák,és mind a 2 benzinszűrő. Valakinek valami ötlete,szer/módszer?
2016. júl. 25. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Új tank a legtisztább,avagy flex,új lemez,hegesztő.

Avagy szereld ki a tankot,dugaszold le ,rozsdamarós (higított) vízzel töltsd fel,legjobb 1-2 napot állni hagyni,hogy amennyire lehet megszedje a szemcséket.

Ereszd le,fújasd ki ,öblítsd át sima vízzel 1-2x,szárítsd ki,kend meg rozsdaátalakítóval,majd öblítsd ki ,és mosd át benzinnel.

2016. júl. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. júl. 25. 12:54
 3/9 A kérdező kommentje:
És hogyan kenem ki rozsda átalakítóval?
2016. júl. 25. 12:57
 4/9 joco5582 ***** válasza:

Szerintem a csavarok, egy kis benzin hígító tökéletesen elég lesz. Tehát dugózd le a tankot. Rakj apró csavart szeget a tankba egy kis hígítóval, benzinnel ami van otthon, és kezd el rázni úgy fél órát. A szögek csavarok leszedik a rozsda nagy részét, amit utána többszöri mosással ki tudsz szedni belőle. Mindettől függetlenül egy nagy áteresztőképességű szűrőt vegyél a benzincsőre. Ne a 100ft-os Simsont. Az mindig eldugul. Valami nagy motorét vagy robogóét.

Remélem segít

2016. júl. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A csavaros lenagyolás után töltsd fel Tes.os cola-val. Hagyd állni 1-2 napot, és fém tiszta lesz.
2016. júl. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Cola is megoldás,de én nem hiszek benne,rozsdamaró+víz.

Bár vannak akik ilyen nagy vegyületekbe hisznek.

2016. júl. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

a rozsdamaró is csak ésszel használlható, a tetejében pedig veszélyes. Inkább Pepsi, vagy coca cola ezek a alegjobbak. Ha nem hiszel bennük rakj egy kis pohárba rozsdás lemezt öntsd fel kólával, majd várd ki mi lesz belőle.


Én a rozsdamarónak nem mernék 2 napot hagyni.

2016. aug. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6-os

A cola nem hit kérdése. Mint írták, próbáld ki. Mi a műhelyben csak ezt használjuk.

2016. aug. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vicces mert az én S 51esem is ugyanígy rozsdásodik, el volt dugulva az egész, kicsavartam a benzincsapot, majd félbevágott kólásüvegekbe leengedtem. Kisebb fekete rozsdás jöttek ki belőle. Majd visszaöntöttem a benzint. Azóta jó. Nem tököltem a rozsdával a tankban, de lehet nem ártana egy kólás átöblítés.
2016. aug. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!