Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autó 500. 000, - Ft-ig?

Első autó 500. 000, - Ft-ig?

Figyelt kérdés

Szempont legalább 2000 körüli évjárat, benzines, 5 ajtó, pakolható.

Némi gondolkodás után a következő versenyzők maradtak:

- VW Polo III / 1.4 / Ferdehátú vagy kombi

- Seat Cordoba vagy Ibiza / 1.4 / kombi

- Opel Astra F / 1.4 / Ferdehátú vagy kombi


Melyik lenne a megfelelő választás fogyasztás és fenntarthatóság szempontjából? Szívesen várok kifejtős magyarázatokat is. Köszi.



2016. júl. 19. 16:41
1 2
 1/14 anonim válasza:
Suzuki Swift 1.3 16V
2016. júl. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A Suzuki 1.3 is szoba jott, de kenyelem, pakolhatosag szempontjabol nem megfelelo. A motorja hibatlan, kivisz a vilagbol, de hosszabb utakra van jobb megoldas is, ezert ot kiejtettuk. Azert koszi.
2016. júl. 19. 18:09
 3/14 anonim ***** válasza:
Volvo V40 ha ügyes vagy akkor találhatsz 97 környékén ennyiért jót. 1.9 dt ezzel városban max 6 literrel el mászkálsz rosszabb esetben.
2016. júl. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
peogeot 306 break 1.4 benzin vagy a testvére citroen xhara 1.4 break ennyi pénzért elég jókat találsz ezekből
2016. júl. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2000 körüli 1,4-es 5-ajtós ferde hátú Toyota Corollát. Van belőle kombi(Corolla Wagon VIII (E110)) is az már tényleg nagyon tágas csak nagyon ritka.
2016. júl. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

3-as Polo Classic már van vállalható állapotú ennyiért, de a Seat olcsóbb, abból nagyobb valószinűséggel találsz jobbat.


Viszont ha Polo, 1.4-et felejtsd el, 1.6 8 szelepes, 75 lovas AEE kódost mindenképp, megbizható, egyszerű, a kasztnihoz még elég erős is, és nem eszik többet az 1.4-estől.


Az F Astra se rossz, de ezek közül én inkább a konszernt választanám.

2016. júl. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ford Focus 1.4 vagy 1.6 benzin
2016. júl. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

@3 Köszönöm, de Volvo-t nem szeretnék, dízel autót meg főleg nem.


@4 A francia autókkal kapcsolatban szkeptikus vagyok, inkább a német-japán vonalat követném.


@5 Toyota Corolla még jó lehet, sok jót hallottam róla, csak nem nagyon ismerem.


@6 Mivel VW konszernautó a Seat is, ezért nem lehet hatalmas minőségi különbség egy Polohoz képest. Megnézem az 1.6-os motorral rendelkezőket is.


@7 Ford Focus 1.4/1.6. Nyitott vagyok rá, meg tudsz győzni valamivel?


Összességében keveset olvastam a vásárlás utáni fogyasztásról, illetve fenntarthatóságról! Örülnél, ha erről is tudna írni valaki. Köszi.

2016. júl. 20. 08:23
 9/14 anonim ***** válasza:

@6-os vagyok.


3-as Polo AEE kódos, csapott hátú tapasztalatok: Óvatosan vezetve a legjobb fogyasztásom 5.9 volt, de átlagban 6-7 közt mozog lábtól függően. Viszont ahhoz képest elég dinamikusnak mondható, még a pályatempót is egész hamar felveszi.


Motorral semmi gond nem volt, 30K km-ert tettem bele, most van 210K-nál. Valvoline Longlife 10W40-el használom, minimálisan csipegeti az olajat.


Váltó perselyt kellett cserélni 190K környékén, ez egy 6.000 ft-os alkatrész, eredeti gyári. Lengéscsillapitokat kellett cserélni, elég rossz utakon kell járnom vele sajnos, de elől hátul az egész 30K-ba került. De normálisabb utakon biztos többet bir. Igazából ennyi, egy kötelező szervizes pakkja 20K alatt megvan (5l olaj meg a 4 szűrő). Meg hát ami benne van a pakliban az összes idősebb modellnél, itt-ott kiég 1-1 izzó, ablakemelő bedögölhet ilyesmi, küszöbnél rohadásra figyelni kell! Amire viszont büszke vagyok, az a működő klimája :) Meg én szeretem is vezetni, ebből elég ritka ez a fajta 1.6, lepődött már meg mellettem utas hogy milyen előzést be lehet vállalni vele :)

2016. júl. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi a tapasztalatot. VW Polo 1.6-os motorral tényleg elég keveset látok a hirdetések között, az 1.4-es motorral viszont van elég sok.

Esetleg Seat Cordoba/Ibiza-ról van tapasztalatod?

2016. júl. 20. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!