Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda 6 dízel 2.2 129 LE vagy...

Mazda 6 dízel 2.2 129 LE vagy Citroen C5 dízel 2. 0 163 LE?

Figyelt kérdés
melyiket javasolnátok? autópályán használnám, napi 300 km-t. kb. 3,5 millióm lenne rá, tehát olyan 3 milliós vételárban gondolkodom, (a többi javítási ktg.) ez évjáratban mazdából 2011-et, citroenből 2012-őt jelent. menetteljesítményük szinte azonos, nyomatékuk 340-es, szóval a vezetési élmény is kiváló mind a kettőben.

2016. júl. 4. 13:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
33%
ennyiért én BMW-t vennék, 520 vagy 530d. bár a 2. generációs mazdák jól néznek ki. citroent ne vegyél,az szerintem fele olyan se mint a mazda. bár nekem nem volt egyik sem, de én tuti BMW-t vennék.
2016. júl. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 BiTOPro97 ***** válasza:
100%

C5 még nem is hulladék, de a Mazdával hol lenne versenyben? Jó max. ülés puhaságban és rugózás lágyságban.

...

2016. júl. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
1. bmw-t nem vennék, ne kövezz meg, de nekem nem igazán tetszenek. :-) 2. mintha haverom mondta volna :-) Mazdát élvezetesebb vezetni egyébként, Citroen viszont belül kényelmesebbnek tűnik, de élményre a mazda 6 kombi nagyon tetszik. amúgy érdekes, most egy passatom van 2.0-ás 140 lovas, tehát több a lóerő, de a mazda 6 sokkal nyomatékosabbnak tűnik. sokkal hosszabban adja le a nyomatékot mint a passatom. passat kb. 1800-tól 2400-ig. Mazda kb. 1500-tól 2800-ig, sokkal folyamatosabb a nyomaték. a passatban egyszer csak megjön aztán el is tűnik :-) citroen is hasonló, de ott sem tart ilyen soká a 340-es nyomaték. viszont belül k..a jó, citroen belső kellene mazda motorral :D
2016. júl. 4. 15:34
 4/23 BiTOPro97 ***** válasza:
"Mazdát élvezetesebb vezetni egyébként, Citroen viszont belül kényelmesebbnek tűnik, de élményre a mazda 6 kombi nagyon tetszik. amúgy érdekes, most egy passatom van 2.0-ás 140 lovas, tehát több a lóerő, de a mazda 6 sokkal nyomatékosabbnak tűnik. sokkal hosszabban adja le a nyomatékot mint a passatom. passat kb. 1800-tól 2400-ig. Mazda kb. 1500-tól 2800-ig, sokkal folyamatosabb a nyomaték. a passatban egyszer csak megjön aztán el is tűnik :-) citroen is hasonló, de ott sem tart ilyen soká a 340-es nyomaték. viszont belül k..a jó, citroen belső kellene mazda motorral" gyártani! - ezt meg én mondhattam volna.
2016. júl. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 BiTOPro97 ***** válasza:
Kérdez rá, hátha én vagyok a haverod! ;) Jó amit leírtam, az saját kútfőből jött, de majdnem betű pontosan ugyan ezt mondtuk, már mi is egy ismerősömmel.
2016. júl. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 BiTOPro97 ***** válasza:

Amúgy én imádom a BMW-t, csak az 1,5-2* annyi venni és fenntartani is ebben a megbízhatóságban.


Tehát egy 6 milliós, jó persze prémium autó lenen a BMW, és ha nincs nagyon jó szerelőd másfészer , könnyen lehet dupla akkora fenntartás.


BMW-ből ha csak lehet, már digitálisan is leinformálható német utakon használtat - jó ott is van pocsék út, de azért a tengely törés egy esős napon nem várható mégse, - vagy inkább újat.

2016. júl. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 BiTOPro97 ***** válasza:
*tengelytörés*
2016. júl. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 BiTOPro97 ***** válasza:

#4 Jó Passatom nem volt, sőt még VW sem, az egész VW csoportból csak egy ócska/"félmillás" SEAT-om volt.


De vezettem Passatott is. Ez a törd össze Robi, akkor nem kell eladni! - vicc már járja, miközben nem csak papíron balesetmentes vagyok ?még?.


Fogadni mernék rá, hogy a bontóból gyűjtő vette meg a javát, mert utolsó alkatrészig mindet összeszedtem bele. Igaz belül, nem minden volt színárnylat azonos, vagy évjárati eltérések is voltak, ami miatt sem lehet OT-s.


Dupla akkora ráköltéssel lett volna csak OT-s. :(

2016. júl. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Mazda 6

De ennyi erővel vehetnél megint passat-ot.

Esetleg még toyota avensis?



Amúgy a seat az ócska szar uncsi belsővel és copyzott külsővel. Csak a leon a jó ha már választanom kéne.

2016. júl. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
csak nem szentgotthárdi vagy? :D mazda lesz szerintem a választás, a fogyasztása a nepitelet szerint egészen hihetetlen, ill. van egy csomo olyan tulaj aki 300 ezer felett jár már és nincs hiba a géppel, sajna a citroenre ez már nem igaz. 9-es, passat szerintem túl van árazva, egy árban van a mazdával is, és vezetési élményre egy passat nem hozza azt amit egy mazda 6. passat is jó autó, de nem több egy octavianal, viszont árban meg...
2016. júl. 5. 06:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!