Mennyi büntetésre számítsak?
Kaptál levelet,akkor hívd fel őket. Nagyon fontos, hogy mit dolgozol, mert akkor ők is megtudják, nem akarnak kételyek között lenni, hogy vagy nyomdász vagy vagy IT-s. Sőt ha már itt tartunk, mit dolgozol? Én tanuló vagyok, 3-as volt a bizonyítványom.
Le ne írd a foglalkozásod :D hívd fel őket, az a biztos. Meg kérdezd meg, hogy mi az a zöld övezet, mert te eddig a narancssárga övezetről tudtál, de azt tiszteletben is tartottad mert számodra az fontos. Ha érted. 13. ker az fideszes, nem?
KRESZen az tanultam akár 300 ezer forintos bírság is lehet... nem tudom, de én kételkednék benne.
Igazából mindegy, hogy zöldterület e, és hogy milyen módon deríthető ki, hogy az.
(Amúgy zöldterület az, amit jogszabályban – például önkormányzati rendeletben – annak minősítenek. Így, akkor is az, ha egyetlen árva fűszál sincs ott.)
A helyzet az, hogy a KRESZ szerint, alapvetően, az úttesten kell várakozni. Másutt – parkolóban, járdán stb. – akkor szabad/kell, ha azt tábla jelzi.
A közúti közlekedés szabályairól szóló 1/1975. (II. 5.) KPM–BM együttes rendelet (közhasználatú nevén KRESZ):
„40. § (1) Járművel megállni – ha közúti jelzésből vagy a (2)–(5) bekezdés rendelkezéséből más nem következik – csak az úttest menetirány szerinti jobb szélén, azzal párhuzamosan, egy sorban szabad.”
A (2)-(5) bekezdések adott úttípusoknál, járműfajtáknál pontosítgatják ezt, legtöbb az ezen belüli tilalom felsorolása.
(Lakott területen kívülre vonatkozik, hogy lehetőleg, az úttesten kívül kell megállni; illetve van útfajta, ahol tilos az úttesten – saját szándékból - megállni.)
A következő szakasz pedig úgy kezdődik:
„41. § (1) A 40. § rendelkezéseit értelemszerűen alkalmazni kell a várakozásra is.”
Lakott területen várakoztál, nem az úttesten, és nem is kijelölt várakozóhelyen. Ez, a KRESZ szerint, nem megengedett.
És, a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló 2012. évi II. törvény
„224. § (2) A KRESZ 40–41. §-ának, valamint más megállási, várakozási vagy táblával jelzett behajtási tilalom vagy korlátozás megszegése esetén a közterület-felügyelő is szabhat ki helyszíni bírságot.”
A KRESZ 41. §-t megszegted, a közterület-felügyelet kezdeményezhet eljárást, szabhat ki bírságot.
Eddig szó sem volt arról, hogy számít-e, hogy zöldterület, anélkül is büntethetnek.
Azért nyilvánítják annak, mert így védetté válik, és tulajdonképpen csúnya környezetkárosító vagy. Hogy egy fűszál sincs adott helyen? Mert a sok csúnya környezetkárosító autója, cipője elnyomta. Hogy le is van kövezve, aszfaltozva? Mert a sok csúnya környezetkárosító úgyis tönkretenné a szép zöld pázsitot, így legalább nincs sár.
A bírságra vonatkozóan nincs jogszabályban meghatározott fix-összeg. Ez a meg nem engedett várakozásfajta nem szerepel sem az egyes közlekedési szabálysértések miatt alkalmazandó szabálysértési pénzbírság, illetve helyszíni bírság kötelező mértékéről szóló 63/2012. (IV. 2.) Korm. rendeletben; sem a közigazgatási bírsággal sújtandó közlekedési szabályszegések köréről, kiszabható bírságok összegéről szóló 410/2007. (XII. 29.) Korm. rendeletben; sem a közúti közlekedéshez kapcsolódó egyes rendelkezések megsértése esetén kiszabható bírságok összegéről szóló 156/2009. (VII. 29.) Korm. rendeletben.
Az alkalmazható összeghatárról is a – már említett - 2012. évi II. törvény rendelkezik:
„99. § (2) A helyszíni bírság összege ötezer forinttól ötvenezer forintig, hat hónapon belül újabb szabálysértés elkövetése esetén hetvenezer forintig terjedhet.”
(Attól, hogy nem szabták ki a helyszínen, attól még az.)
Ha kiszabják, az várható, hogy az alsó határ közelében lesz. Ugyanis, a már szintén említett 63/2012. (IV. 2.) Korm. rendelet háromféle tiltott várakozásnál állapít meg kötelezően alkalmazandó helyszíni bírságösszeget, mindhárom esetben 10 000 Ft-ot.
Ez, véleményem szerint, azoktól enyhébb szabálysértés. És általában 5 000-rel osztható összeget szoktak megállapítani, mert ha valaki nem tudja/akarja megfizetni, és közérdekű munkavégzést, vagy elzárást választ, azoknál 5 000 Ft/nappal szoktak számolni. (Közérdekű munkánál egy1 nap = 6 órai munkavégzés; elzárásnál 1 teljes nap 5 000 Ft.)
Így 5e, maximum 10e Ft-ra tippelek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!