Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minden autótípusra igaz, hogy...

Minden autótípusra igaz, hogy sebességben motorfékkel gurulva 0 a fogyasztás?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 13. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:

nem autó, hanem motor.

injektoros motorok tudnak ilyet.

2010. ápr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak az injektorosok, a takarékrendszerrel kiegészített karburátorosok is tudnak ilyet.
2010. ápr. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Minden autótípus képes rá!!!
2010. ápr. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
ILYEN HÜLYESÉGET MÉG NEM HALOTTAM! Ha sebességben van a auto és jár a motor akro h lenne 0 a fogysztás?????? az egy dolog h sebességben van az auto és te nem nyomod a gázt attol függetlenül az autonak van egy alapjárati fordulatszáma...magyarul ugyan ugy fogyaszt mint ha 50el emnnél persze nem anyit de FOGYASZT! A 0 fogyasztás csak akkor kivitelezhetö ha beleülsz a kocsiban és szolsz vkinek h toljon hátul és te kormányzol:D
2010. ápr. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy nem hallottál ilyenről, még igenis létezik. Motorfékezésnél ugyanis - a nagyobb motorfékhatás és a kisebb fogyasztás érdekében - a befecskendezés leáll, a motor tiszta levegőt szív. Ez azért nem okoz problémát, mert a kerekek ilyenkor az erőátvitelen keresztül forgatják a motort, tehát nem tud leállni. Az alapjárati fordulatszám fölött nem sokkal kap újra üzemanyagot a motor - illetve akkor, ha gázt adsz. Nem mai találmány, a '80-as években már a VAZ is használta, tehát "nyugaton" még régebben jelenhetett meg.

A stílusodon pedig lenne még mit csiszolni...

2010. ápr. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Lejtőn sebességben gurulásról, illetve motorfékkel lassulásos esetekről van szó, régi autómban ilyenkor 0 volt a fogyasztás, az újban viszont nincs pillanatnyi fogyasztásmérő, így passz, és ezért a kérdés.
2010. ápr. 13. 17:24
 7/9 anonim ***** válasza:

17:22

hát lehet h van vmi igazság abban amit mondasz. csak a jozan tanyasi felfogásom nem ezt diktálta de igy elolvasva a véleményedet tényleg igazad van! am én ugylátszik h leragadtam a jóöreg simson elvnél h ha forog a fötengely akkor attol van szikra és a benzint is szivja be... am igy visszaolvasva tényleg flegma voltam egy kicsit...sory

am 17:13as vok

2010. ápr. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én azt hallottam hogy egyes autóknál nem alkalmazzák, mert károsíthatja a katalizátort, de hogy miért arra nem emlékszem :P
2010. ápr. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
lehet, h hallottál ilyet, h károsítja a katalizátort! Mondjuk csak akkor tudná károsítani, ha üzemanyag kerül a katalizátorba ami nem égett el, de ha 0 a fogyasztás , akkor ezt nehéz elképzelni...
2010. ápr. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!