Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2008-as Astra H benzines,...

2008-as Astra H benzines, olajfolyás probléma. Mitől?

Figyelt kérdés
ma mentem egy hosszabb utra (80 km) és az ut végén alapjáraton észrevettem hogy füstöl a motor. szivárog az olaj valahol mint kiderült és a kipufogóra folyik rá. odafele 3000 körüli fordulaton jöttem,haza felé már csak 2000-2400 ig mertem nyomni itt viszont nem tapasztaltam olaj folyást,füstölést. lehetséges,hogy a nagyobb fordulatszám miatt folyt?? 2 éves olaj és 5000 km van az olajba. GM Dexos2
2016. jún. 19. 16:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Az autó 8 éves. Nem lepne meg, ha a szelepfedél vagy olajteknő tömítésnél engedné az olajat. Más nem valószínű, hogy a kipufogóra ráfolyatná, de segítene, ha leírnád, hogy a könyökre folyik rá vagy a flexicsőnél a motor alatt. A két év sok a Dexos 2-nek, a csereperiódusa 1 év, ha keveset futott is. A folyás viszont nem az olaj hibája.

Esetleg ha töltöttél az autóba és mellé folyt, az lefolyik a kipufogóra.

2016. jún. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
megvolt az olajcsere. ugyanugy lementem vele azt a 2*70 km-et 2200-3000 fordulat között és a hiba ugynéz ki megszünt.
2016. jún. 26. 19:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!