Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Átmentem egy piroson nem...

Átmentem egy piroson nem akartam befékezni a sárgánál mert jöttek mögöttem, mennyi a büntetés ha lekaptak?

Figyelt kérdés
2016. jún. 18. 20:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
látta kamera vagy észrevettek ha nem akkor nem kapsz . Én anno 1 éves 140 ezres szerencse csomagot kaptam
2016. jún. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Elindulást sárgánál tiltja a kresz , átmehetsz sárgán , útkereszteződésnél veszélyes ha fékezel becsúszhatsz a közepéig .
2016. jún. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
akkor ha rendőr látta volna a helyszínen ott megbírságoltak volna? kamera nem volt
2016. jún. 18. 20:46
 4/11 belapus ***** válasza:
Ezért volna jó, ha minél több helyen alkalmaznának valamilyen előrejelző módszert.Igaz, ebben az esetben a sárgánál már büntethetnének.
2016. jún. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Úgy szól a szabály, hogy sárgán át lehet menni, ha már nem tudsz biztonságosan megállni. Ez pont ilyen helyzet volt. Gondolj arra, hogy még a hátadnál lévő is átment a piroson.
2016. jún. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%
Aha, mert mentek mögötted, ugye? Legközelebb a zebrán mész bele az óvodás csoportba, mert van valaki mögötted? Ha már belecsúsztál a pirosba, akkor rég sárga volt. Mit csináltál, telefonáltál?
2016. jún. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Piroson áthajtás: 100asra számíthatsz, ha volt kamera! Ha egy hónapon belül nem jön levél akkor megúsztad! A körülmények nem számítanak! Ha már messziről látod, hogy egy perce zöld, van akkor számítani kell arra, hogy hamarosan átvált, akkor már nem kell lepadlózni, 100ezer forint nem ér meg két perc várakozást!
2016. jún. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

"Legközelebb a zebrán mész bele az óvodás csoportba, mert van valaki mögötted?"


Most ne óvodás csoportot képzeljünk el, mert ott tényleg meg kell állni. De sokszor a zebránál is érdemes megfontolni, hogy satuzunk, hogy a másik tuti nekünk jöjjön, vagy nem engedjük át a gyalogost.

2016. jún. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

A mögöttes forgalom is igen csak befolyásoló tud lenni, sokan nem értik meg, hogy ha nem tartanak féktávot akkor az igen is el vonja a figyelmet annál aki előtte halad...


Nem régiben történt velem az, hogy egy motoros jött sokáig mögöttem, több lámpánál meg kellett állni, néha éreztem, hogy az 1. kereke megérintette a kocsi lökhárítóját, annyira nem tartott távot. Az ,,utunk" vége az lett, hogy elértünk mind2en egy körforgalmat ahova egy anyuka be rollerezett (szó szerint, rolerrel voltak) mellettem a lányával, én hajtottam ki a körforgalomból míg ők egy kihajtóval tovább mentek, de a motoros mögöttem annyira el vonta a figyelmemet azzal, hogy nem tartott féktávot, hogy nem tudtam mit tegyek, ugyanis a körforgalomban beértem a rollereseket és megelőztem őket szabálytalanul aminek majdnem az lett a vége, hogy alám gurultak...


Később átgondolván rájöttem, hogy meg kellett volna várni a rollereseket és mikor az ő tempójukban elérem a kihajtási lehetőségem akkor kimenni, nem előzgetni körforgalomban, de ezt nem tehettem meg mert 1. elvonták a figyelmem hátulról, 2. ha lelassulok könnyen belém szaladt volna a motoros. Ráadásul korábban autópályán jöttek már belőlem hátulról ezért azóta jobban félek a mögöttem haladoktól.


Ezért nagyon nagyon fontos a FÉKTÁV vagy KÖVETÉSI TÁVOLSÁG!!!

2016. jún. 19. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon hülye berogződés! Nem szabad, hogy befolyásoljon a döntésben. Majd ha belédjön utána verd be a pofáját inkább. Jobb egy garázdaság/könnyű testi sértés, mint halálos baleset okozása.
2016. jún. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!