Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Saját tervezésű/építésű autót...

Saját tervezésű/építésű autót lehet forgalomban használni?

Figyelt kérdés
Terveztem egy saját autót ami hamarosan készülni is fog, igazából egy kis köbcentis jargányról lenne szó. Valaki azt megtudja mondani hogy forgalomba lehet-e majd vinni? Ha igen mi a folyamata? Mert gondolom papírokat kell csináltatni hozzá.

2016. jún. 16. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Ha átmegy a forgalmi vizsgán, mindenképpen.
2016. jún. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem.

Csak olyan járművet lehet építeni, ami annyira speciális, hogy kereskedelmi forgalomban nem kapható.

De ekkor is kell egy megfelelő jogosultsággal rendelkező gépészmérnök, aki a nevét adja a részletes tervekhez. Minden beépített anyagról, alkatrészről műbizonylat kell. Az utolsó helyzetjelző izzótól a biztonsági öv feszítő rugóig, kerékcsavarig, futóműalkatrészig mindenről.

Ha kellően indokolt a speciális felhasználás megléte, akkor kaphatsz rá engedélyt.

A Dél-alföldön elterjedt csettegők például ilyen járművek.

De mopedautót, személygépkocsit nem építhetsz így, vagy ha megépítetted, közúton nem használhatod.

2016. jún. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy uccsó írja. A közlekedés veszélyes üzem, oda nem engednek akármit.
2016. jún. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 veterán vas ***** válasza:

Ha jól tudom van egy olyan NKH rendelet, ami megtiltja a különféle járművek fődarabjaiból, új önálló jármű összeépítését.

Ezt csak azért említem, mert akkor a Te "saját tervezésű" járművedben a motor/váltó/ futómű/kormánymű/fék/ had ne soroljam mi minden, szintén egyedi tervezésűnek és gyártásúnak kell lenni.

No innen kezdve nincs is miről beszélnünk..... ;)

2016. jún. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!