Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokan miért tartják értelmetle...

Sokan miért tartják értelmetlen autónak a suvokat?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint irigység.


Nekem sem telik egy középkategóriásnál (Avensis) jobbra.


Sokáig én sem értettem, hogy mire jó a "városi terepjáró".

Aztán, gazdag rokonok vettek egy Q7 Audit.


Gyönyörű jószág.

Vezetni is egy élmény volt.A magyar utakra pont ilyen autók kell(enének).


Nagyon tágas belül.Magas vagyok, ebben az autóban nem kellett annyit helyezkedni meg az ülést kapcsolgatni, könnyen megtaláltam a "helyem".


Piros lámpánál, úgy éreztem magam benne, mint egy elefánt a kecskék között.


Emellett, elég biztonságos is, nem csak azért mert nehéz, van benne anyag, hanem mert magasabban is van.


Szerintem, a Q7-nek, több értelme van, mint egy Audi A8 ,BMW 7, Merci S zászlóshajóknak.

Számomra azok az értelmetlen kategóriák.


3 méteresre meg senki sem nő, hogy bálterem méretű lábtér kelljen hátul.

Arra ott vannak a hosszú limuzinok.



2016. jún. 14. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

"A magyar utakra pont ilyen autók kell(enének). "


A SUV-ok futóműve semmivel sem tolerálja jobban a xar utakat, mint a limuzinoké.


"Nagyon tágas belül."

Egy A8 ugyan ilyen tágas (ha nem tágasabb) Csak, hogy árában hasonló autókat hasonlítsunk össze.


"Emellett, elég biztonságos is, nem csak azért mert nehéz, van benne anyag, hanem mert magasabban is van. "

Egy SUV egy centivel sem biztonságosabb, mint egy limuzin. A "van benne anyag" szoci maradvány, nem attól lesz biztonságos egy autó, hogy "van benne anyag". Attól szintén nem lesz biztonságosabb, hogy magasabb, sőt, könnyebben borul oldal irányú ütközés során.



Viszont ahogy írtad sokaknak tetszik, élvezik, hogy magasan ülnek, stb... Ennyi értelme van. Ahogy egy A8L-nek meg az az értelme, hogy a vezérigazgató be tudjon jobb hátra, előtte a laptopja és kényelmesen tudjon órákat ülni és dolgozni.

2016. jún. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%

Talán azért, mert városba sok az a kocsi (feleslegesen nagy), terepre nem mész vele, mert egy sima városinál is rosszabb a terepmászó képessége.

Aztán van egy batár dögöd, amivel nem sok mindent kezdesz. Szerintem.

2016. jún. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%

SUV = Stupid Useless Vehicle

Akkor jöttem rá, hogy mennyire igaz ez a mondás, amikor a haver kölcsönkért egy egyterűt, mert a batár nagy X6 csak négyszemélyes és nem fért bele a család a tengerparti nyaraláshoz.

2016. jún. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem ahhoz képest, hogy csak faroknövelésre jó, aránytalanul megterheli a környezetet.
2016. jún. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%

Én sem értem, hogy miért nem tudják az emberek megérteni, hogy nagyon jók ezek az autók. Én is sokáig köpködtem a SUVokra, aztán most ott tartok, hogy 5.0-ás Touaregeket nézek :)) (na jó, nekem vontatásra kellene)


Jó, mert magas, nem kell állandóan parázz azon, hogy valamin fennakadsz. Futóművük igen is jobban tolerálja a rossz utakat, és a jobb SUVok egyáltalán nem ráznak, ez a lényeg. Továbbá hiába olyan tágas egy A8, mint egy Q7, ha az A8-ba le kell mászni, illetve ki kell mászni belőle. A SUVba csak beszállsz/kiszállsz.


Jó mondjuk nekem is A6 van, és a sedanokat szeretem továbbra is, de azért meg tudom érteni a SUVosokat.

2016. jún. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Teljesen természetes, kedves utolsó, hogy egyre jobban bejönnek neked. Hisz a gyártók pontosan ezt várják el tőled. Ez a lélektani hadviselés része. Mondj el valamit 10x, és elhiszi egy ember. Mondd el 100x és elhiszi 10 ember. Mondd el 1000x, és a végén még te magad is elhiszed. Minél többször találkozol valami új formával, az annál inkább megmarad benned, egyre jobban közelít a normához, az elvárhatóhoz. Az igény pedig az elvárások felé törekszik.
2016. jún. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

,,Szerintem, a Q7-nek, több értelme van, mint egy Audi A8 ,BMW 7, Merci S zászlóshajóknak. "


Szerintem pdig mindegyik egy szemet szar,amit se nem jo vezetni,se nem lehet velük parkolni,feleslegesen draga,cserebe sokat fogyaszt,es havonta tobb szazezret ertektelenedik.Csak egy idiota fektet ilyen autokba.


Vezetesi elmeny kell? Vegyel egy Mx5-öt,S2000-et, Lotust,vagy Porschet.


Minden masra ott a Prius.


Ha eppen szallitani is kell valamit,akkor ott a Transporter.

2016. jún. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

"Vezetni is egy élmény volt.A magyar utakra pont ilyen autók kell(enének). "


A vezetési élmény nem itt kezdődik. A magyar utakra so so hülyeség mivel a magas felépítés keményebb futóművet igényel -> ergó rázni fog (jó gondolom légrugó volt benne, de annak az felárából már majdnem autót veszel)



+1

Egy passat is nagy a magyar parkolókba, nem hogy egy 1,5x ekkora suv, de nem is csak a parkolókba hanem egy kisebb utcába is alig fér el.


Szvsz nem sok értelme van ezeknek inkább csak divat illetve a gazdagok játszótere.


Kinézet pedig mindenkinek más felel meg, nekem egy M3 inkább kellene mint mondjuk egy X5M.

2016. jún. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Imádom amikor valaki utálja a SUV-okat, de tapasztalata nincsen, csak annyi hogy "egy barát/ismerős kölcsön kért egyet" :D


Szerintem a SUV-ok utálata szimplán csak a tudatlanságból és az irigységből ered.

2019. jan. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sok embernek leszakadna az álla, ha vezethetne egyszer egy jó X6-ost vagy Audi Q7-est, de akár olcsóbb SUV-kat is, és meglátnák, hogy milyen jól gyorsulnak és kanyarodnak, ehhez képest nagyon tágasak és jól pakolható, kényelmes autók.
2019. jan. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!