Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltós autót szeretné...

Automata váltós autót szeretnék, melyiknek a legolcsóbb a váltó cseréje/javítása?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy egy dupla-kuplungos Ford egyterűé 1 millió volt egy ismerősömnek pár éve, 1 év alatt tönkrement gariba cserélte és dobta is az autót.


Mert mondjuk megveszem 10.00 km után tönkremegy a váltó akkor az szívás főleg ha nagyon drága a javítása ( nekem a drága fél millió körül, de még a 300.000 is sok :) )


Arra gondoltam, megveszem az autót és egyből kicserélem a váltóját, vagyis szakemberrel kicseréltetem.

Szerintetek ez jó ötlet vagy maradjak a manuálisnál? Váltanék már automatára, unom a manuálist. De nekem fontos a véleményetek, hisz nem 1 autót vettem már a segítségetekkel, ami bejött.


2016. jún. 13. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Elég furcsán állsz hozzá a témához.

Az automata váltónak sem kell törvényszerűen elromlani, jó esetben a váltó addig szolgál, amíg az autó autó lesz.

A javítás valóban drága, főleg a bonyolultabb modernebb váltók kerülnek sokba, de egy Suzuki nyomatékváltó felújítás is bele kerülhet 300ezerbe, igaz, akkor biztosan tudod, hogy a váltó rendbe lett rakva.

Másik megoldás Suzuki esetében, ha problémás a váltó, hogy nem javítják, hanem bele raknak egy bontott váltót, ami 50-60ezerből megvan - olcsóbb, bár rizikós, mert nem tudod milyen a beépített váltó előélete.

Mindezeken akkor kell elgondolkozni, ha valóban baj van a váltóval, az alapgondolat ne a váltó csere legyen, hanem már a vásárlás előtt úgy keresni az autót, hogy a váltója rendben működő legyen, és a váltóolaj is elfogadhatóan nézzen ki.

2016. jún. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha mindenképpen automatára akarsz váltani, de a javítástól félsz, akkor csak bolygóművest vegyél! Tény, hogy drága, ha baj van, de sokkal megbízhatóbb konstrukció, mint a dupla kuplung. Túl van hájpolva rettenetesen, utcára teljesen fölösleges.
2016. jún. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudnátok mondani bolygóműves automata váltós autókat a google nem dobott ki nagyon semmit.
2016. jún. 14. 20:16
 4/8 anonim ***** válasza:
Bolygóművesek azok az "ősi" autumata váltók, amelyek nincsenek ugyan plusz funkciókkal szerelve, de éppen ezért kevesebb a hibalehetőség is. Sok autóba építik ezeket még mindig, inkább onnan érdemes a kérdéshez közelíteni, hogy te milyet szeretnél, abba milyen váltókat épitettek. Arra kell oda figyelni, hogy valóban automata váltó legyen, ne egy robotizált váltó, amelynél a kuplungot egy szervomotor kezeli, ami plusz hibalehetőség. Automata váltók terén a japánok jobbak, mint a németek. Az egyszerű nyomaték váltóval szerelhetnek kis autókat a Suzukikba is építik, de középkategóriás autonál is előfordul. Az is igaz, hogy a tendencia a bonyolítás felé mutat, mert sokan igénylik, hogy kézzel is kapcsolgatható legyen a sebesség - ennek is a plusz hiba lehetőség az ára. A DSG váltók meg alapból drágák, bonyolultak, azok javitása a valóban zsebbenyúlós
2016. jún. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, valóban "ősi" (már a Ford T-modellben is hasonló volt, mai formájában pedig kb az ötvenes évektől). Sokáig stagnált fejlettségben. A DSG megjelenése végre hozott konkurenciát a bolygóműnek és egy korszerű bolygóműves váltó össze sem hasonlítható egy 10-20 évessel.


A DSG váltók nemcsak bonyolultak, hanem nehezek, ráadásul nem bírnak el akkora nyomatékot, mint a bolygóművesek. Mikor még nem ismertem testközelből, akkor én is kedveltem a DSG-t. Amióta közelről ismerem, azóta rájöttem, hogy a legnagyobb butaság. Egy olyan szükséget elégít ki, ami valójában nem létezik, cserébe a sok költséggel, bonyolultsággal, súllyal..


Én ha nem manuálist akarnék, biztosan csak bolygóműves lenne a befutó.

2016. jún. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk egy Toyota Corolla (újabb) automatába az jó? De nem baj ha 4 sebességes, ügye? Megyek vele mindenhol, város ,autópálya minden.
2016. jún. 15. 13:30
 7/8 anonim ***** válasza:
ford t modell? nem vagyok nagy szakértő de jóval azelött állt le a gyártása hogy az első automata váltót elkészítették volna.
2016. júl. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Olvasd el újra a mondatot. Nem azt írtam, hogy a T-modellben automata volt, hanem hogy hasonló. Bolygóműves volt az is, és itt erről volt szó.
2016. júl. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!