Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Astra G-t cseréljem?

Astra G-t cseréljem?

Figyelt kérdés
van egy 2005-ös benzines astra g-m 107000!! km-rel. A gond az hogy tavaly kellett motorvezérlő elektronikát cserélni és most is úgy látszik. A kocsi megállt alattam menet közben :( vegyek szerintetek mást, tudom hogy annak is lehet baja ,de elég idegesítő.
2016. jún. 7. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

A kora meg a km alapján még egy jó autó lenne ezt a hibát leszámítva. A másik motorvezérlő bontott volt vagy új vagy olcsó utángyártott? Olcsób lenne venni egy minőségi új alkatrészt. Vagy az is lehet hogy nem is a motorvezérlővel van baj hanem egy másik alkatrész okozza a bajokat és akkor másik szerelőt kellene keresni. Vagy ha az új elektronika is meghibásodott azt is okozhatta egy másik alkatrész hibája. A G Astráknál a generátor szokott ritkán de meghibásodni. Abban a diódasor. Ha az hibás akkor pusztíthatja az elektronikát. Annak olcsó a javítása csak az nem olcsó ha a hiba forrása nincs megtalálva és folyamatosan irtja ki az újabb alkatrészeket is.

Ha veszel egy másik autót akkor többet buksz és lehet hogy ilyen áron nem találsz másik 10 vagy 11 éves autót ennyi kmrel.

2016. jún. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Ha mindig cserélni kell a vezérlést akkor nem a vezérlés az igazi ludas


Vidd el egy jó szerelőhoz

2016. jún. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Na én ezért vettem egy szétrohadt Opel Asconát inkább, a lakatolás olcsóbban megvolt. És hülyének néznek, hogy egy 10 éves autóból ültem át egy ilyenbe...

Egy motor ebbe 30e Ft.

Már több km-r raktam bele 3 éve alatt(134e km) és csak vezszíj volt rajta cserélve.

2016. jún. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A benzines G Astrák nem valami tartósak, van egy ismerősöm ő is elég sokat szenvedett vele majdnem 3 évig aztán berágott és lecserélte Ford mondeóra. Nekem is G Astrám van de Isuzu dízeles és azzal baromi sok km-rel igaz de semmi problémám nem volt vele. Igaz vásárlás után kisebb lakatolás, meg vezérműszíj csere és fékrendszer felújítás ráfért mondjuk meg az önindítót kellett felújítani de lassan 2 éve nyúzom az autót napi rendszerességgel szinte és bajom nem volt vele. Motor vezérlővel nekem is volt gondom amikor megvettem, bár nekem fel is hívták rá a figyelmem hogy az legyen az első hogy cseréljem mert tudta az előző tulaj mi a baja, és szólt is érte, de ott az én tróger hanyagságom miatt álltam le menet közbe a semmi közepén, szerencsére egy jó barátom elvontatott haza akkor egyből kihívtam egy szerelőt aki már tudta mi a baja, rakott bele ideiglenesen egyet hogy tudjam használni az autót mert csak 3 nap után tudta volna vállalni a cserét, de akkor ki is cserélte és örültem neki. Nem tudom milyet raktatok bele, de ontottat semmi esetre sem szabad meg legolcsóbb utángyártottat sem. A gyárit vagy minőségibb utángyártottat szabad beletenni csak de akkor azzal többet nem lesz gondod.
2016. jún. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt kéne kideriteni mi nyija ki az elektronikát-
2016. jún. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Bontottat tettünk bele: Szomszéd már 4-edjére cserélte
2016. jún. 9. 09:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!