Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51-es blokkban mi...

Hmarci97 kérdése:

Simson s51-es blokkban mi okozhatja a váltó problémát? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Rossz a váltó. Nem ugrik be a sebességbe. A kar megy. Aztan odabent is megy minden tovább. Azt a kis rudat is kilöki, ami a golyókat kitolja, s így ügye bevenné a sebességet. Ámde a jobb oldaldakni alatt, azaz az olajos része, ahol az egész szerkezet van, ott az hullámos dolog, ami elforog, es egy kis kar ér hozzá, na ott az mégsem marad meg abban a sebességben. Így végül váltanék, megmozdul, bemegy valamilyen szinten, aztan meg vissza ugrik. Tekergettem en minden fele azt amit állítani lehet. A gyárira vissza állítottam, aztan onnan kezdve minden lehetséges miliméternél megpróbáltam h jo e már. Sajna nem. Hozzászólásban majd küldök képet is!

2016. jún. 3. 10:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Így állítsd be! Ha németül nem értesz akkor elég annyi hogy egyesbe tett váltóval kell állítani, a többi világos lesz.

[link]

2016. jún. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) ellenben ezt ismerem. Ennek köszönhetően szoktuk a blokkot széthúzni, meg javítgatni. Azaz az összeszereléssel semmi baj. Németül tudok, értem is nagyjából. Ellenben nem tudok most mihez viszonyítani. Mivel testközelből nem tudom hogy milyen egy gyári, így nem tudom hogy itt mi lehet a baj. Mert van néhány alkatrész ami itt ott egy kicsit kopott. De egyik se olyan, hogy azt mondom hogy igen, ez a baj, ezert nem mukodik, es h akkor vegyek 2500ft ert bele alkatrészt. Aztan akkor mi van ha megsem az?... Nade mindjart rakok fel képet, csak keresnem kell egy megosztó oldalt
2016. jún. 3. 10:56
 3/13 anonim ***** válasza:
Képfeltöltés. :D
2016. jún. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 joco5582 ***** válasza:
44%

Szerintem az a video nagyon jó összerakáshoz, de beállításhoz már nem annyira.

Többünk tapasztalata az, hogy padon, kézzel a fogaskereket forgatva kell beállítani azt a csavart. Mármint kézzel végigpróbálva az összes fokozatot. Fontos, hogy tesztelni csak meghúzott csavarral lehet. Indulj ki egy kb szemre jó csavarállásból. Majd következetesen kicsit állítva finomítsd.

2016. jún. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

lehet az a baj, hogy néha úgy próbálom, hogy nem csavarom rá az anyát, s csak kézzel nyomom oda jó erősen... :D de kb 50-szer egymás után ráhúzni azt a csavart...fergeteges érzés... :D

na de itt van egy-két kép, nézzétek meg légyszi, ez normális? okozhotja ez a hibát?

[link]

2016. jún. 3. 18:19
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a tolóvillán nincs akkora kopás, ami miatt nem lehetne váltani.

A léptető hengert pedig egy rugós szerkezet tartja a helyén.

Ehhez a rajzhoz képest minden a helyén van?

[link]

2016. jún. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Na ez egész jó kis kep!! De sajna( illetve igazabol szerencsére) egytől egyig minden rendben , mint ahogy a képen is. De még egy dologra gyanakszom esetleg. Hogy a golyók, amik abban a rudban/perselyben vannak, azok már nem voltak valami szépek. Nem olyan mint egy új krómos, sima csapágygolyó. Hanem mar besotetedett, barna, némelyik rozsdás is kicsit. Az okozhat bajt? Esetleg az miatt megy nehezen, es nincs annyi ereje a szerkezetnek, h azt simán bevegye?
2016. jún. 4. 01:28
 8/13 anonim ***** válasza:
65%
Ha a léptető henger nincs rendesen kihézagolva, az is okozhat váltási gondokat.
2016. jún. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen? Mi a pontos érték? Hogy kéne annak állnia?
2016. jún. 4. 14:46
 10/13 anonim ***** válasza:
10%
Ott van a videón, de hát ugye azt már te jól ismered...
2016. jún. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!