Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első motornak egy Enduro...

Első motornak egy Enduro 125cc motort szeretnék, érdemes-e ezen a típuson kezdeni?

Figyelt kérdés

Ebben az évben ültem egy Yamaha Gt 125 ccm motoron, de nagyon tetszik még az Aprilia PEGASO is. Lány vagyok, azt mondták ez a 125 ccm testhezálló nekem, de kíváncsi lennék mások véleményére is a motorral kapcsolatban.


Érdemes okmányok nélkülit venni?

Mennyibe kerül a fenntartása? (Azt hallottam a kétüteműeknek aránylag magas a fogyasztása.)

Milyen kötelező felszerelések szükségesek a bukón és a protektoron kívül?


Köszönöm a válaszokat. 21/L



2016. jún. 1. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Először is milyen jogsid van?

Ha nincs nem migazán érdemes nagyot venni és 50 ccm ként használni, kivéve ha rizikózni akarsz és vagy szerencséd lesz vagy nem. Csak a bukó ami kötelező, a többi jó ha van, azon kívül amit leírtál kesztyű, és csizma.

A két tipust pontosan nem ismerem de olyan 3-4 liter körül fogyasztanak. Ami még jó motor a Yamaha DT 125.

2016. jún. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 BiTOPro97 ***** válasza:

Nem. Én két 125-ös Hondán kezdtem, de egyik enduro volt.

Ezt csak személyes trénerrel tudom ajánlani, és sok forgalmon kívüli gyakorlással. ...

Mert kb. a nyakadban ülsz. ;)

Én egy 125-ös naked bike-ot javasolnék, ha mersz kockáztatni. Ha nem, akkor borulás miatt, gyorsasági 125-öst, mert sokkal jobban véd.

Japánok mind jók.

Aránylag magas a fenntartás. És kezdeteben csak is motoros bőrruha, a bukón és a protektoron kívül.

21 évesen már nem érdemes papírok nélkül venni.

2016. jún. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
125 még bőven vállalhato elsönek is.
2016. jún. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pegaso jó motor, de nem éppen alacsony. Hány cm vagy? Első motornak lehet rizikós kicsit a Pegaso, mert elég erős motor, kétütemű, hirtelen jön meg az erő, nagyon kevés a 15 lóerőre fojtott példány, 10-ből 9 32 lóerő felé van húzva, szóval nem árt némi motoros előélet hozzá.
2016. aug. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 BiTOPro97 ***** válasza:
Én versenyeztem 125 ccm Enuroval, és jártunk ki motors nagybátyámmal, ahova szabadot mennünk, azt a kettőből utánfutón vive, és 50-es paparral is volt még régi jó vázas Honda 125ccm endurom is utcára, persze rendőr, ha megfogott, 10e Forintra levett, de húszból visszaadott. ;) Tehát ez benne van a pakliban. De én langaléta vagyok és tény nyakadban ülsz, most van csak papíron lefojtott CB500-as Hondám, szeretem és jó, de ezt kőkemény öt éves motoros múlttal, csinálom csak és motoros szerelésben. van is, meg annyit kibírok, és fő az egészség és bíztonság.
2016. aug. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 BiTOPro97 ***** válasza:
"Szabadot", szabad volt - Budapesti vagyok, de így mondták ott helyben, ahová mentünk és nem tettük kárt a dűlőkben.
2016. aug. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!