Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szaggat a motor, mitől lehet...

Szaggat a motor, mitől lehet ez? (Peugeot 306 combi benzin)

Figyelt kérdés

Az autó: Peugeot 306 combi 16v 1,6 benzin motor

Nemrég tapasztaltam azt, hogy menet közben, már meleg motornál néha a falunkban 4-esben alapjáraton ilyen 1800-2000 fordulaton így beszaggat a motor, ami aztán a sebességet növelve elmúlt. Viszont épp az előbb jöttem haza és kb. 2-3 kilométer után egyszer csak olyannyira szaggatni kezdett, azt hittem hogy defektet kaptam, de aztán kidobtam üresbe és ez megszűnt. Lelassítottam majd visszadobtam 3-asba aztán ugyan így szaggatott ... leálltam, bedöglesztettem, majd 4-5 perc után elindítottam és újra, minden sebességváltásnál nagyon szaggatott, majd szerencsémre a lejtőn üresbe dobva nehezen de hazaértem. Ez most mitől lehet, mi lehet a gond szerintetek? Gondolkoztam azon is, hogy netán rossz üzemanyag lett beletéve, de viszont az kizárt mert én tankoltam utoljára 95-öset .. előre is köszönöm :)



2016. máj. 31. 23:29
 1/6 Beviz Elek ***** válasza:
73%
Mármint laggol?
2016. jún. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gyujtás lehet szerintem.
2016. jún. 1. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hát olyan, mint ha le akarna fulladni, vagy én nem is tudom ... igen, hasonló, mint ha laggolnék
2016. jún. 1. 08:03
 4/6 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Gondoltam levágod hogy csak poénkodtam, de ezek szerint nem :D

Szaggatni, laggolni egy számítógépes játék szokott, rángatni pedig egy kocsi :D


Mint már írták a gyújtás lehetséges, sőt elég valószínű, én ott kezdeném a hibakerest. Mondjuk egy ezer forintos üzemanyagszűrő sem egy nagy tétel. Tudom, te tankoltál, de attól még jöhetett egy vödör trutyi a pisztolyon.

2016. jún. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
na most újabb fejlemény ... ma reggel leszedtem az akkumlátorról a + töltést, aztán ma délután visszatettem, majd rátettem gyújrásra ... a sebesség és a fordulat mérő lassan ment felfele majd kiakadt, a benzinszintet jelző mutató is kiakadt, a kilométerszámláló meg össze vissza mutatta a számokat ... be lett gyújtva, minden működik alapgázon semmi hiba, ahogy kell, úgy szól a motor, nem mentünk vele azóta, csak előre egy pár métert meg 1-esbe vissza, és nem volt gond, viszont a mutatók teljesen kiakadtak mind ... ez most több mint valószinű hogy elektronikai hiba lehet, nem? egy ilyen hiba megjavíttatása mennyire költséges? egyébként már hétvégére megy javítóba, csak mégis, ha valaki már járt így vagy egy hozzáértő tudna még esetleg valamennyit segíteni kíváncsi volnék :)
2016. jún. 1. 18:05
 6/6 A kérdező kommentje:
*nem alapgázon, hanem mármint alapjáraton, üresben
2016. jún. 1. 18:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!