Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megállás, lassításnál hogyan...

Megállás, lassításnál hogyan kell váltani? (motor)

Figyelt kérdés
Tehát, útkereszteződéshez fogok érni, ezért motorfékkel lassulok, majd visszaváltok egyet. Ha nem jön semmi a kereszteződésbe akkor tovább állok. DE, Mivan akkor ha mondjuk megyek 4-esbe, kereszteződés jön, lassítok, vissza 3masba, éppen mennék, mikor hirtelen jön egy autó amit el kell hogy engedjek, ezért muszáj megállnom. Megálltam 3masba vagyok (állóhelyzetbe nem tudok se le, se föl váltani, nem tudom miért, tehát ez az opció kilőve) és ha elindulok 3masba akkor lefulladok. Ekkor mi a teendő? Vagy hogy oldjam meg az ilyen helyzeteket? (Elnézést, ha kicsit hosszú lett.)

2016. máj. 29. 20:14
 1/7 A kérdező kommentje:

1. csak egy példát írtam, mondhattam volna 3mast, majd kettest is, az már lassabb?

2. Most lesz még csak a forgalmi vizsgám, még tapasztalatom sincs elég, nemhogy száguldozzak, nemtudom honnan veszed hogy gyorsan megyek be a kereszteződésekbe, biztos a hirtelen szóbol ahogy irtam, de nem erre akartam kilyukadni hogy az utolsó pillanatba satuzni, hanem hogy ha mondjuk 1 nél több autó jön a kereszteződésbe, ami mondjuk olyan helyen van ahol nem belátható, ott mondjuk meg kell álnom 2esbe, mondjuk 30ról, remélem így már érthető a példám.

2016. máj. 29. 20:44
 2/7 A kérdező kommentje:
"Az ilyenek miatt utálják a motorosokat." kösz szépen a biztatást, jól fog jönni a vizsgán, nem tudom mi bajod velem...
2016. máj. 29. 20:45
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
A gáz levesz, kellőképen fékez, mielőtt megáll a kuplung ki, sebesség neutrálba. Ha felismertük a helyzetet, indul.
2016. máj. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ki írt itt iylesmt?
2016. máj. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
39%-os megint sikerült kifognod a lényeget, olvasd át a válaszomban a 2. részt, hátha másodjára sikerül megértened mit is írtam, és végre kötözködés helyett inkább segíteni tudnál, örülnék neki. 4. válaszoló, neked köszönöm a segítséget, kipróbálom azt a módszert amit írtál.
2016. máj. 29. 22:35
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Ha állóhelyzetben nem tudsz lefelé váltani, akkor kicsit engedd ki a kuplungot addig, amíg nem hallod hogy bekattan sebességbe. Ez ismételd az egyesig.
2016. máj. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem emlékszem már, hogy hogy oktatják, de én ha lassítok, és fennáll a lehetőség, hogy meg kell állnom (alsóbbrendű úton kereszteződés, körforgalom, stb), akkor addig fékezek a motorfékkel együtt, amíg a fokozat engedi (mielőtt elkezd fulladni a motor az alacsony fordulatszám miatt), aztán kuplungot húzok és úgy lassítok tovább. Amikor már látom mi a helyzet, berakom abba a fokozatba ami annál a sebességnél legjobb, amennyivel éppen megyek. Ezt meg kell szokni, minden motornak más a váltóáttétele, ki kell tapasztalni, mekkora sebességnél melyik fokozat a jó.


Érdekes hogy nem tudsz álló helyzetben váltani egyébként. Akkor hogyan indulsz el? Mindig egyesben állnak meg a motorral, és nem teszik üresbe? Az én motorom el sem indul máshogy, csakis üresben. Mindenesetre ha látom hogy nagyon le kell lassítanom, kettesbe szoktam tenni, ha pedig meg kell állnom, akkor egyesbe vagy üresbe attól függően hogy mennyi időre kell megállnom (pl. ha egy-két kocsit kell elengednem, egyesben hagyom, de ha hosszabban állok meg, pl. vasúti átjárónál, akkor üres, nincs kedvem húzni a kuplungot órákig).

2016. máj. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!