Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha más nem tudja használni a...

Ha más nem tudja használni a kétsávos körforgalmat, akkor én hogy tudnám?

Figyelt kérdés

Felénk már csak nagyáruházak parkolóinál van kétsávos körforgalom, van ahol már felfestették,hogy forgalom elől elzárt, de van ahol nem.Nyilván mert sokan nem tudják használni, pedig szerintem remek találmány.

Ha tehetem belül megyek, de már annyi negatív tapasztalatom van a sok barom miatt,hogy kezdem feladni.

Szinte sosem engednek ki, ha kiakarok menni, volt,hogy majdnem állóra kellett fékeznem, mert neki annyira mennie kell a külsőben,hogy ő aztán ki nem enged, meg a mögötte érkező se, mert há' mé' engedjem ki?

Vagy amikor a busz megy kívül, én belül, és beszorít, mert lecsapja az ívet...(és elfért volna akkor is ha nem csapja le, sőt eleve nem az első kijáraton ment ki, tehát neki is a belsőben kellett volna maradnia.)

Nem tudom ki mit tapasztalt ezzel kapcsolatban, de elég bosszantó.


2016. máj. 21. 13:18
1 2
 11/18 Beviz Elek ***** válasza:

Sokan nem képesek használni megfelelően a többsávos körforgalmat. Azért raktak több sávot, hogy nagyobb forgalmat tudjon átereszteni, ehhez képest mindenki csak a külsőt használja, tehát semmivel sem lett jobb. A Megyeri-híd és a 11-es találkozásánál is 2sávos volt, majd visszafestették 1-re. Gratula az autósoknak! Aláírom hogy vannak körforgalmak ahol nehezebb közlekedni, de egy alap 2sávoshoz nem kell expertnek lenni.

Szegeden csináltak egy nagyon királyat az 5-ös főút és Rókus krt találkozásánál, ott a legbénább is megtalálja a helyét!

2016. máj. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Megértem a problémádat, de ha bemész egy ilyen körforgalomba ott sajnos a sok hülye miatt alkalmazkodnod kell a dolgokhoz mert nagyon sok ember még sima kétsávos úton nem tud normálisan közlekedni. Az a baj hogy nagyon sok sofőr csak azt hiszi hogy ő jól vezet, pedig nem. Nagyon sok buta ember van irtózatosan sok, de itt igazából nem is a butaság erre a megfelelő kifejezés mert lehet hogy nem egy buta ember az életben, én itt inkább arra gondolok hogy sokan nem tudnak normálisan szabályosan vezetni. Nos én sem vagyok tökéletes ezt aláírom. Én is csináltam pár dolgot amivel picit felbosszantottam pár sofőrt, balesetet, kárt sosem okoztam személyi sérülést sem, de volt rá példa hogy több sávos úton feltartottam a forgalmat egy picit, mert teljesen elnéztem valamit és ismeretlen helyen nem tudtam hogy akkor merre hogyan. Jó ez előfordul mindenkivel. Senkit nem akarok bántani, de én 3 éve voltam először 2 sávos körforgalomba és csak lestem hogy akkor hogyan is van. Persze mivel előtte ne vezettem sokat így átmentem egy kis fejtágításra egy oktató ismerősömhöz hogy picit meséljen erről, aki elmondta hogy tartsam a sávomat és ha váltani akarok körültekintően és ennyi. Aki erre nem képes ne vezessen. Persze voltam már 3 sávosba is az picit összezavart eleinte, de nem nagy cucc az sem, csak figyelni kell hogy a saját sávba maradjon az ember és a megfelelő irányba menjen ha ki akar menni valahol. Nyilván aki a körforgalom külső sávjában megy és majdnem megkerüli az egészet az jobban jár ha belső sávba megy át és lassan sorol kifelé vagy ha hirtelen belsőből ki akar menni indexeléssel jelezze hogy ki akar menni és körültekintően haladjon. Nyilván aki erre a rém egyszerű dologra nem képes ne üljön autóba, maximum egy kis faluba ahol óránként 2 autó megy el és ennyi. Az a baj hogy ideaza a vezetési kultúra kész rémálom. Én vezettem Nyugati országban ott ég és föld ami van, ott normálisan lehet haladni mindenki figyel a másikra, persze jártam úgy hogy totojáztam valahol és már dudáltak hogy vegyem már észre magam. Jó ez megesik mindenkivel, ennyi belefér.
2016. máj. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Beviz Elek ***** válasza:

Nem tudom mire fényezed a trágya nyugati közlekedést. Fizetnek érte?


Ahogy vezet az ember, illene ilyen alap dolgokat rutinból megoldani, egy kis gyakorlattal már csukott szemmel mennie kell a 2-3 sávosnak is.


Én itt barnítottam össze a gatyeszt: [link]


Végig lehet menni rajta, logikus az egész, de a dugóban állva és az előjelző tábláját megpillantva hamar leveri a víz az embert, főleg nagy forgalomban ahol illene jó sávba érkezni a következő körforgóra készülés miatt:D

2016. máj. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nem olvastam az eddigi válaszokat.

Annyit tudok mondani, hogy van előnye egyes helyeken a többsávos körforgalomnak, de nem sok.

És ja, ha busz megy előttem vagy ilyesmi, direkt lemaradok, mert tudom hogy nehezen boldogulnak az ilyen körforgalmakban.

És hogyan közlekedek én az ilyen helyeken? Bármilyen parasztnak tűnök, beállok a két sáv közé, a vonalon megyek, ha nincs nagy forgalom. Tehát elfoglalom mindkét sávot, hogy ne jöjjenek be mellém, mert 4x fordult elő, hogy centiken múlott, hogy ne jöjjenek nekem az ilyen külsőben haladók, de olyan is volt, hogy én mentem a külsőben, amelyik meg a belsőben ment, nem volt annyi képessége hogy sávon belül tartsa az autóját, és majdnem nekemjött.

2016. máj. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Na és hol van előnye?:)
2016. máj. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ahol nagyon nagy a forgalom, azért nem mindegy, hogy egy sávon, vagy több sávon nyomorognak az autók.
2016. máj. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
13-as: Az nem gyenge!!! Nem is láttam még ilyen megoldást! :D
2016. máj. 22. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

#7

Marhs egyszerű. Kitakarodsz a szélső sávba, majd onnan hajtasz ki a körforgalomból.


Szívesen.

2016. máj. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!