Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az alábbi két motor közül...

Az alábbi két motor közül melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Két 125 ccm-es típusra lett leszűkítve az érdeklődésem:

Honda CM 125 C

Yamaha SR 125

Jó sokat olvastam utána de hasonlóan strapabírónak írják mindkettőt, beleértve, hogy a Honda hiába 2 hengeres, állítólag pont abban a korszakban született, amikor ezt a Hondánál tök jól eltalálták.

Hogy még konkrétabb legyek, van két kiszemelt áldozatom is.


Yamaha pozitívum:

- 40 ezerrel kevesebb kilóméter van benne

- 30 ezerrel olcsóbb

Negatívum:

- Egy-két alkatrészére láthatóan hatott az idő (1991-es darab)


Honda pozitívum:

- 10 évvel fiatalabb

- Meglátszik, hogy rendszeresen foglalkozva, törődve volt vele

Negatívum:

- 60 ezer kilóméter

- 30 ezerrel drágább


A Honda ki is lett próbálva. Számomra a legaggasztóbb a 60 ezer kilóméter, bár nem túlzottan érződött rajta (gondolom a gondoskodás teszi), viszont azért csak kritikus ponthoz kezd érni a motor.


Mindezektől függetlenül, ha valaki el akarna tántorítani tőlük, akkor mondom, hogy mindenképpen maradnék a 4 üteműeknél, és 250 ezernél semmiképpen nem akarok többet költeni a vételárra, illetve csak A1 kategória játszik.



2016. máj. 20. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Yamaha SR 125
2016. máj. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Meg tudod indokolni, hogy milyen szempontok alapján ajánlod a Yamahát inkább?
2016. máj. 21. 06:14
 3/10 anonim ***** válasza:
Leírásod szerint 20.000km van csak benn, tehát attol független, hogy aproságoakt kell javitani rajta, motorikusan harmad annyi van benn, ez azért elég fontos szempont.
2016. máj. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor valóban nyomós érv a kevesebb kilóméter.

2016. máj. 22. 00:57
 5/10 anonim ***** válasza:

A 91-es évjárat és 20e km futásteljesítmény teljesen valószínű.


Mond királylány hány éves vagy? Hiszel még a mesékben?

2016. máj. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves intő szavaid, igen volt eszemben ez is, de a képek alapján inkább csak annyi jött le, hogy elhanyagolva állt sokat.

Viszont ha már így, akkor a Hondáról mi a véleményed?

2016. máj. 23. 01:35
 7/10 anonim ***** válasza:

Én a yamahát választanám - persze mint mondottam volt a futásteljesítményt jobb ha elfelejted. Az nem valós egy olyan motornál ami futárkörökben is jól ismert ( pozitív értelemben). A Yamaha SR 125 híresen igásló típus, bírják a gyűrődést.

Nem ismerem a hondát, de szerintem semmi tragikus nem történik a Hondával sem 60e Km után, sőt 120e után sem - ha normálisan karban van tartva.

Az SR 125 ismerősömnek is volt ( Ő futárkodott vele ), nem voltak egekben az alkatrész árai.

Egy szerelőt szerezz, nézesd át és ha nem hanyagolták el akkor nyugodtan megveheted.

2016. máj. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Amivel nem vagyok tisztában tapasztalat hiányában, hogy mikor lehet esedékes ezeknél egy motor generál.
2016. máj. 23. 21:12
 9/10 anonim ***** válasza:

Minden motornak van szerviz manual-ja, ahol le van írva az időszakos karbantartás intervallumai. A használati útmutatóban szintén leírnak néhány dolgot, persze nem részletesen.

Én sose láttam ilyen régi, Magyarországon üzemben lévő motornál szervizkönyvet. Ezek tipikusan a rendszerváltáskor kerültek az országba, a hátterük pedig szinte lenyomozhatatlan. Ezért kell egy hozzáértővel megnézetni. Ha egy gondos tulajtól veszed nem fog feltétlen egy vagyon rámenni a motor karbantartásra. Mióta van a jelenlegi tulajnál a motor?

2016. máj. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Két éve van nála, ez idő alatt rendszeresen használta munkába járásra, és ugyanolyan rendszeresen foglalkozott is vele. Ez látszik is a motoron. Azért adja el, mert olyan helyre költözött, ahol fél, hogy ellopják (nem megyek bele).

Azt sajnos nem kérdeztem, hogy ez idő alatt mennyit rakott bele.

2016. máj. 24. 01:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!