Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől puhul be a kuplung,...

Mitől puhul be a kuplung, majd javul meg?

Figyelt kérdés

'98-as swiftem van, 3,5 éve használom. Kb 2 éve cseréltünk teljes kuplung szettet (valeot tettünk bele). Akkor bowdent is cseréltünk.

Ingázok vele kb fél éve, napi 2x30 km-t használom.

Múlt héten egyszercsak azt éreztem amikor benyomtam a kuplungot, hogy tök puha. a sebességeket gond nélkül vette, gondoltam akkor megyek, amíg bírja. Bölcsinél leállítottam, kb 10 percet állt a kocsi, és indításnál már minden ok volt.

Férjemnek lövése sincs, mi lehet. Ma reggel mire beértem a munkahelyre, megint puha lett a kuplung. Sebességet veszi.

Azóta nem mentem vele, lehet megint megjavult.

Vajon mi lehet? Valami bemelegedik? De akkor hogyhogy jól működik a váltás, csak a pedál "esik" be amikor nyomom?



2016. máj. 10. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Bemelegedéshez enm elhet köze, annyit nem téágulna semmi.
2016. máj. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, azóta tapasztaltam. Ma elindulásnál is ugyanolyan puha volt, és kb 25 km után úgy gondolta "megjavul".

Aztán néha puha, néha normálisan kemény.

Most már én is nagyon kíváncsi vagyok mi lehet.

2016. máj. 10. 21:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Puhán azt érted, hogy ugyanugy működik, ugyanott fog csak könnyebb nyomni?
2016. máj. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen. Mintha beesne a pedál. Aztán megint kemény. És megint puha.

Azóta több szerelőt kérdeztem, senkinek nincs tippje. Nem a bowden, mert azt kicseréltük újra, és ugyanazt csinálja.

4 napig lehetett így használni (kb 150-180 km-t), aztán végleg feladta, nem veszi a sebességet.

Úgyhogy vettünk komplett kuplung szettet, és most van szétszedés alatt a kocsi.

2016. máj. 13. 08:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!