Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan induljak el rendesen?

Hogyan induljak el rendesen?

Figyelt kérdés

Már egy ideje vezetek oktatóval, de amikor el kellene indulni gyakran lefulladok. Segít, de hiába mégis elcseszem.

Állok mondjuk a pirosnál. Beteszem egybe és fogópontig engedem és ahogy mozdul adom rá a gázt. Ezt mondja mindenki, hogy így csináljam. Akaratlanul a lábam megcsúszik vagy nem tudom, hogyan magyarázzam.


Arra gondoltam, fogópont előtt adnék egy kis gázt és így engedném rá a kuplungot.

Erre megkaptam, nem teszek jót a kocsinak.


Tudna valaki segíteni nekem, hogyan javíthatnék ezen a hibán?



2016. máj. 4. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Ha fogaspont előtt adsz gazt tenyleg nem jo a kuplungnak.

Megoldas lehet kicsit nagyobb gazafas.

Vagy ha a sarkad a padlón tartod mikozben engeded

Esetleg puhatalpu cipő, hogy rendesen érezd mikor eri el a fogaspontot a kuplung..

2016. máj. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Cipőre már az elejétől gondoltam. Botlábamat legalább valami segítse. :D


Fogópontnál akkor ahogy megindulna az autó alapjárattal akkor adok rá gázt és 1-2 mp után meg felengedem a kuplungot.


Akkor nem adok előtte gázt. Nem kioktatásnak írom, csak úgy véltem, ha adok egy kisebb 1200-1500-ös fordulatot akkor talán gyorsabb és "határozottabb" lesz az indulás.

2016. máj. 4. 12:03
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Gyakorolni kell. Az a lényeg, hogy egyszerre mozogjon a két lábad és érezd, hogy mikor indul, mikor fogod meg, stb.

Az autó is nagyon sokat számít! A tanulóautóval én is állandóan lefulladtam. Nagyon utáltam, azt hittem, hogy ilyen béna vagyok. Aztán volt, hogy beültem hátra, mikor más vezetett és ők is sokszor lefulladtak, ez kicsit megnyugtatott :) A sajátommal sem fulladok le. Pedig ez is kisebb fajta, és benzines, ugyanúgy, mint a tanuló. De valahogy mégis jobb és könnyebb vezetni.

2016. máj. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
OK! Tudod te! Több gyakorlás!
2016. máj. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

A vizsga utan mar mindenki gazzal indul - ezt csak azert kell csinalnod, hogy kimeld az oktatoautot.


Gyakorolj sokat, akkor menni fog. A labadnak is meg kell tanulnia finoman mozogni, ez nem megy 1-2 ora alatt.

2016. máj. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
Tartsd tovább csúsztatva a kuplungot. Számolj a lábad tehetetlenségével is, mert ahogy megindul az autó a lábas "automatikusan" igyekszik lemaradni a mozgásban, ami pont abban az irányban hat hogy a kuplungot felengedd. Tehát tarts ellen tudatosan ennek és ne engedd hogy "magától" feljöjjön a kuplungpedál ahogy lendül előre az autó.
2016. máj. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok-sok gyakorlás és ráérzel.
2016. máj. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!