Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért árulnak a használt autó...

Miért árulnak a használt autó kereskedésekben szinte csak romokat?

Figyelt kérdés

Mostanában betévedtem nem egy kereskedésbe, mert autót szeretnék vásárolni. Konkrét márkát és típust keresek, így ezeket mindig alaposan átnézem. Sajnos minden példány, amit megnézek, szó szerint romokban van, pedig 2 milliós autók.

A mai eset pl: Neten láttam a hirdetést, fotók alapján látszott, hogy a beltéren itt-ott van egy kis hiba, de az még bőven belefért, gondoltam megnézem. Volt osztrák szervizkönyv, reálisnak mondható km állás. De: anno amikor az autó motorterét kimosták valamilyen lúgos anyaggal, nem mosták át vízzel, még az alumíniumot is szétmarta a "tisztító". A csomagtartó ajtó bal oldalán a gumi mellett simán beláttam a csomagtérbe, pedig az ajtó zárva volt.. valószínű az eső sem esik akkor bele.. Az anyósülés melletti küszöbön egy fehér gumicsík volt végighúzva, mert az ajtó gumija valószínűleg már nem tömít rendesen, beázik. A motorvédő burkolat le volt szakadva, a jobb ajtó elég trehányan volt újrafújva. Ezért az autóért kértek 2 milliót (2007-es évjárat).

A bajom az, hogy mindenhol ezt tapasztalom, mindenhol a profitra mennek, megveszik a sok hulladékot külföldön, újrafestik, és voálá, vegyed paraszt. Nem lenne egyszerűbb, ha normális állapotút hoznának be, és akkor talán még lenne is ember, aki megvenné tőlük itthon?

A legnagyobb gondom, hogy kezd elmenni a kedvem már az egész keresgéléstől, mert mindenhol csak le akarják húzni az embert.

Ti hogy látjátok ezt?



2016. máj. 9. 18:19
1 2
 11/12 JulesTS ***** válasza:

Németeknél, Osztrákoknál a téli sózás megteszi a hatását (valószínűleg több a hó is és agresszívabb anyagot használhatnak mint mi...). A 159 még nincs olyan korban, hogy a karosszérián is súlyosan látszódjon, de pl. az onnan behozott 156-osok rommá vannak rohadva.

Amit írtál:

"De: anno amikor az autó motorterét kimosták valamilyen lúgos anyaggal, nem mosták át vízzel, még az alumíniumot is szétmarta a "tisztító"."

ez is a sózás hatása.

Az Olaszoktól behozottakkal nincs ilyen probléma, ott viszont a horpadásokból van több.

Lehet, hogy azokat a kereskedéseket amiket eddig látogattál, el kellene felejteni. Amit érdemes megpróbálnod, hogy az alfaamore.hu-ra regisztrálni és a 159-es fórumban keresni eladót. Vagy az adok-veszekben: [link]

Amit most ott találtam, az 5 évvel fiatalabb és duplájába kerül mint amit te keresel, de az legalább összhangban van az árával...

2016. máj. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Az SW a Sportwagon igen. A sima berlina (sedan) hátul kicsit szűkös, alig lehet belepakolni valamit. Az olajcsere a legkisebb gond ezeknél, inkább a szíjakra kell figyelni, mert szeretnek idő előtt szakadni, plusz a váltó sem az igazi. De hát ilyen a szerelem. :)

Sok kereskedésben jártam, az ország több pontján, és mindenhol ez fogadott sajnos. Roncsok mindenhol. :/

A 2011-es évjárattól még valóban elég magas áron vannak, főleg ha benzines, mert az ritka, mint a fehér holló. Bár dízelt szeretnék, mert a benzines JTS motor kényes típus, no meg lezabálja a gatyámat. A Tbi turbós benzines már jó lenne, azt mondják nem nagyon romlik el, cserébe 3 milla alatt nincs.

2016. máj. 10. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!