Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért árulnak a használt autó...

Miért árulnak a használt autó kereskedésekben szinte csak romokat?

Figyelt kérdés

Mostanában betévedtem nem egy kereskedésbe, mert autót szeretnék vásárolni. Konkrét márkát és típust keresek, így ezeket mindig alaposan átnézem. Sajnos minden példány, amit megnézek, szó szerint romokban van, pedig 2 milliós autók.

A mai eset pl: Neten láttam a hirdetést, fotók alapján látszott, hogy a beltéren itt-ott van egy kis hiba, de az még bőven belefért, gondoltam megnézem. Volt osztrák szervizkönyv, reálisnak mondható km állás. De: anno amikor az autó motorterét kimosták valamilyen lúgos anyaggal, nem mosták át vízzel, még az alumíniumot is szétmarta a "tisztító". A csomagtartó ajtó bal oldalán a gumi mellett simán beláttam a csomagtérbe, pedig az ajtó zárva volt.. valószínű az eső sem esik akkor bele.. Az anyósülés melletti küszöbön egy fehér gumicsík volt végighúzva, mert az ajtó gumija valószínűleg már nem tömít rendesen, beázik. A motorvédő burkolat le volt szakadva, a jobb ajtó elég trehányan volt újrafújva. Ezért az autóért kértek 2 milliót (2007-es évjárat).

A bajom az, hogy mindenhol ezt tapasztalom, mindenhol a profitra mennek, megveszik a sok hulladékot külföldön, újrafestik, és voálá, vegyed paraszt. Nem lenne egyszerűbb, ha normális állapotút hoznának be, és akkor talán még lenne is ember, aki megvenné tőlük itthon?

A legnagyobb gondom, hogy kezd elmenni a kedvem már az egész keresgéléstől, mert mindenhol csak le akarják húzni az embert.

Ti hogy látjátok ezt?



2016. máj. 9. 18:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Nagyon egyszerű, ne kereskedőtől vedd, azok amúgy is dragábban adják ugyanazt az autót, amit magamtól kevesebbért átvesznek. 2 millióból már simán lehet normális autót venni, nézelődj a neten.
2016. máj. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

*drágábban

*magántól

2016. máj. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy amilyet szeretnék, azokat csak kereskedésekben árulják szinte, nagyon kevés van magántulajdonban. Én is jobban preferálom a magánszemélyeket, mert ott megismerhetem az autó előéletét.
2016. máj. 9. 18:39
 4/12 anonim ***** válasza:

Igazából érdekes a kérdésed, mert én pont az ellenkezőjét látom, hogy a kereskedésekben a behozott autók nagyon is rendben vannak, legalábbis első érzetre.

De ha te tényleg ilyen kereskedésben voltál, akkor a dolog azért van, mert ebből van profit. Külföldön megveszik az ilyen romokat apró pénzért, itt meg eladják drágán, és olyan állapotban, hogy a laikusnak tetszik.

2016. máj. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Sajnos igen, külsőre néha szépek, de ha az ember jobban megnézi, akkor nagyon sok minden nincs velük rendben.
2016. máj. 9. 19:58
 6/12 anonim ***** válasza:
Ai jobb állapotban van azt hamar elviszik.
2016. máj. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mert a magyar gépkocsi park nem kicsit van elöregedve, széthajtva. Ezen pedig a németből behozott 15évvel ezelőtt prémium márkának számító bontószökevények se segítenek sokat.
2016. máj. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Tomcatters ***** válasza:
Amúgy milyen típust keresel pontosan ?
2016. máj. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Alfa Romeo 159-et keresek, lehetőleg SW-t. Ez egy régi szerelem, ami még nem teljesült be, de ahogy nézem, egy darabig nem is fog. Pedig nem úgy keresek, hogy nem lehet 1-2 hibája, mert makulátlan autót nyilván nem lehet találni. De azért roncsot sem szeretnék venni.
2016. máj. 10. 06:00
 10/12 Tomcatters ***** válasza:
SW az a Sport Wagont jelenti ha jol tudom,tehát kombi ?!?!? :) Valóban Alfaknal különösen oda kell figyelni vásárláskor.... kényes mindenre .. olajcsere ( selenia.... stb ) Sok sikert ,hatha talalsz ... külföldröl esetleg .. belgium ,ausztria ?... németet nem mondom ... ott a sebességkorlatozás hianya miatt szeretik hajtani a gépeket legálisan ....
2016. máj. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!