Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetséges a Golf 4 1.9 TDI...

Lehetséges a Golf 4 1.9 TDI nagy hangos krakkogása a rosszul beállított vezérlés miatt?

Figyelt kérdés

Mikor már megvettem a verdát, már akkor iszonyú hangos volt alapjáraton is a motor (hangosabb a kelleténél), a beltérbe is behallatszott/-ik, meg minden :)

Ami a lényeg, hogy azóta már sok kilómétert lementem vele, ha rátaposom, megy az autó, mint a fene, menettulajdonsága is megfelelő, egyedül a hangja iszonyú nagy.


Egyik hozzáértő a diagnosztikai VAG-COM programmal észrevett egy bizonyos értéket (ami nem tudom, hogy mi), ami 20-szorosa volt a megfelelő értéknek (azaz 20 volt 1 helyett) > s azt állapította meg belőle, hogy a vezérlés rosszul van beállítva, ugyanis a főtengely nekiütközik a szelepeknek és ebből ered az a krakkogó hang.


A kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e, hogy ez a hiba (azaz a nagy hang) oka? (tehát ismételném, hogy így vettük az autót, menettulajdonságra nincs panasz) :)


Köszönöm segítségeteket! Minden tanácsot szívesen olvasok! :)


2016. máj. 3. 15:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%

főtengely a szelepeknek? micsoda szerelőmester lehet! XD

am gratula neked is h egészségtelen hangja van a kocsinak, de te csak hajtod igazi szív tulaj vagy!


am a kérdésre:

ezek igen megbízható motorok, szerintem még adagolós kialakítással. Én arra tippelek hogy az előtöltése túl nagy. Vagy ha ez nem, akkor is valami befecskendezéses probléma.

Ha viszont ami beleérhet a szelep az a dugók.

lehet rosszul beállított vezérlés az oka!

viszont ha ez van, sztem nem tudtal volna annyit menni vele.

jah és nem lesz olcsó a javítása mert ha szétverte a szelepeket, meg a dugókat attól függ milyen szinten felújítás kell ami 100 ezertől indul.

2016. máj. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Komplett vezérlés csere 30 ezer + munkadíj, az esetemben.


Előtte pedig megemlítette, hogy a gyújtás sincs rendben. Ez hogyan függ össze?


Az adagoló szinkronban van, ugyanis épp azt állítottuk be! :)

2016. máj. 3. 15:34
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem valószínű hogy ez a baj, mert a vezérlés ekkora eltérésével már be sem indulna a motor, nemhogy menjen "mint a fene". Egyszerűen felül kell vizsgálni a motor mechanikus és az üzemanyag ellátó rendszer állapotát, mert mind a 2 rendszer hibája okozhat durva, hangos járást. Ehhez szakműhelybe kell vinni az autót ahol rendelkeznek a megfelelő tudásbázissal, szerszámokkal, műszerekkel.
2016. máj. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
S mennyire valószínű, ha mondjuk csak egyetlen fokkal van elfordulva-arrébb rakva a vezérműtengely a kelleténél?
2016. máj. 3. 15:46
 5/12 A kérdező kommentje:
Mármint, azt a 20-szoros bizonyos eltérést csak a számitógép volt képes kimutatni, a gyakorlatban pedig az ügyes mesterek előzőleg rosszul helyezték fel a vezérlést
2016. máj. 3. 15:47
 6/12 A kérdező kommentje:
Továbbá még érdemes azt tudni, hogy a műszerfalon semmilyen hibaüzenet nem villant fel :)
2016. máj. 3. 15:50
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

AZ hülyeség hogy a főtengely neki ütközik a szelepeknek. Már rég szét vert volna mindent.

Gyújtás amúgy sincs a dízelnél. TÖLTÉS van. Szerintem ezen kellene állítani, mint írták nagy lehet az előtöltés. Esetleg a porlasztókat is átnézni, nyomást beállítani ha kell. Én azt se értem , mi az a komplett vezérlés amit cserélni kell. Egy szakműhelybe kell

megvizsgáltatni, mert az ilyen sufnituning sokba kerülhet idővel.

2016. máj. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
S megkérdezhetem, mit jelent az, hogy nagy az előtöltés? Hogyan lehet ezt lecsökkenteni?
2016. máj. 3. 16:32
 9/12 anonim ***** válasza:
Vidd egy hozzáértő szakihoz, otthon ne állj neki.
2016. máj. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39%

nekem astra dízelen volt, hogy csattogott a motor, levettem a vez.tengelyt, de szinte új volt minden, viszont a főtengely több foggal el volt rakva az adagolóhoz, meg a vez.tengelyhez képest.

Helyre lett rakva, és teljesen halk lett.

Levéve a hengerfejet, lehetett látni, hogy belevert a dugattyúba...és ki tudja, mióta járhatott így vele a volt tulaj.

Helyrerakva a vezérlést, még elég sok km-t raktam bele, aztán eladtam.

2016. máj. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!