Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan töltsek utána motorolajat?

Hogyan töltsek utána motorolajat?

Figyelt kérdés

Autó típusa: Seat Leon 2001 1.4 Benzin


Szivárog valahol az olaj, néhány ezer km után lemegy az optimális szint alá, mindig utántöltünk, az autószerelő azt mondta nagy bontás lenne megcsinálni. (főtengelyszimeringet mondott azt hiszem)


Eddig mindig hosszas állás után töltöttem fel, most viszont "menet közben" kell majd. Szóval megyek körülbelül 20-30 km-t, ott veszek olajat, de folytatnom is kell utam. Mennyi időt kell állnom ahhoz, hogy reális értéket mutasson a nivo pálca?


Gépkönyv nincs már meg, ezért onnan nem tudom olvasni.


Válaszokat előre is köszönöm!



2016. ápr. 28. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Vidd el olyan autószerelőhöz, akinek nem jelent nagy gondot az autót megszerelni.

Ha viszonylag meleg a motor, akkor néhány perc alatt az olaj java leér, és látod a pálcán a lényeget.

Nem lesz nehéz dolgod, ugyanis a minimum, és maximum között akár 1 liter eltérés is lehet. Szóval nem kell cseppenként várnod fél órát. Ha minimumon van boríts bele fél litert.

2016. ápr. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hosszu távon többe elsz az olaj mitn a szerviz.
2016. ápr. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A megoldás egy normális szerelő. Keress mielőtt véletlen kinyírod a hengerfejeket és a gatyád rámegy az olajra...
2016. ápr. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3,2 liter megy bele, csak interneten kelett volna kicsit keresned...

[link]


szerintem 3-4 decit önts bele, de 1000 km-nél 1 liter már elég durva dolog... vagyis szerintem, nekünk 98-as nissan primerank 700-ezer kilóméternél evett 1 liter 10 ezer kilóméteres olajcsere periódusba. Kezdetektől miénk volt, de ugy szétvolt rohadva szegény hogy kilógott az ember lába már...


Egyébként ha hosszú távra tervezed az autót akkor mindenképp érdemes megcsináltatni, még annyit, hogy audinál ! olvastam oylat hogy 0,6 liter 1000 km-en még normális, ezt csak viszonyitás képpen mondom.

2016. ápr. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!