Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az európai autók, miért olyan...

Az európai autók, miért olyan kicsik az amerikaiakhoz képest?

Figyelt kérdés

Én nem egyszer jártam kint, sőt nyaraltam is rokonoknál.

Az autók sokkal szebbek.

Ami nekik van, az egy 2011-es Ford Taurus.Arrafele, ez egy népautó, átlagos.Európában viszont, a méreti miatt felsőkategóriához tartozna.

Több, mint 5 méter hosszú és majdnem 2 méter széles.


Vezetni nagyon jó.Fekszik az úton.Parkolni is egyszerű vele, mivel kint normál méretűek a parkolók.


De, lehet csak én látom kicsinek az európai autókat, mivel nekem az 5 méteres,európai szemmel batárok tetszenek.


Amerikában, nagyon elvétve látni zsebcirkálókat, amiből Európában, sok van.

Miért van ez?


Az európai autók, miért lettek kicsik, az ameriak meg miért maradtak normál méretűek?



2016. ápr. 26. 12:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon meghigult a piac, legalabbis ahol en elek. Itt rengeteg kis autot latni (Hyundai, Kia, ahogy fentebb irtak) de kismillio Fiat 500as, Yaris, Fit, i3, es hasonlok rohangalnak.

Ennek ellenere tovabbra is veszik az emberek a nagy dogoket 5.7es meg 6ezres motorral, mert ahogy a tobbiek irtak, az utak adottsagai megvannak hozza es az uzemanyag sem kerul egy vagyonba. Az uj modern nagy dogok pedig mindenfele okos technikaval vannak szerelve, amitol a fogyasztas sem drasztikus. Nekem 5.7es kocsim van, de nem fogyaszt tobbet mint barmelyik BMW, mert habar V8, a 8bol 4 hengert kikapcsol az elektronika ha olyan stilusban vezetek vele.

Neha ugy erzem, hogy tobb a kulfoldi auto mint az amerikai. BMWk, mercik, mindenfele japcsi vasak, nagyritkan egy Ford, Lincoln, Dodge. Atlagban szerintem fele-fele aranyban vannak, de van olyan nap, hogy egy-egy utszakaszon mast se latok csak Toyotat meg Hondat...

2016. ápr. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!