Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az európai autók, miért olyan...

Az európai autók, miért olyan kicsik az amerikaiakhoz képest?

Figyelt kérdés

Én nem egyszer jártam kint, sőt nyaraltam is rokonoknál.

Az autók sokkal szebbek.

Ami nekik van, az egy 2011-es Ford Taurus.Arrafele, ez egy népautó, átlagos.Európában viszont, a méreti miatt felsőkategóriához tartozna.

Több, mint 5 méter hosszú és majdnem 2 méter széles.


Vezetni nagyon jó.Fekszik az úton.Parkolni is egyszerű vele, mivel kint normál méretűek a parkolók.


De, lehet csak én látom kicsinek az európai autókat, mivel nekem az 5 méteres,európai szemmel batárok tetszenek.


Amerikában, nagyon elvétve látni zsebcirkálókat, amiből Európában, sok van.

Miért van ez?


Az európai autók, miért lettek kicsik, az ameriak meg miért maradtak normál méretűek?



2016. ápr. 26. 12:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Én éltem is kint new yorkban... Család miatt haza kellett jönnöm... Szobafestő mázoló vagyok, kint kerestem napi $200, itthon keresek jó esetben havi 200.000ret... Van még kérdés?
2016. ápr. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Amerikában minden nagyobb. Ha bemész egy kajáldába akkor nagyobb hambit kapsz. A dudák is nagyobbak. Szeretik ha tisztességes adagot kapnak a pénzükért mindenből.
2016. ápr. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Mert sosem volt fontos a fogyasztas vagy a takarekossag, ujrahasznosithatosag, csakis a kenyelem, meg hogy minel gyakrabban kelljen ujat venni. Nem veletlenul van kb. mindben automata valto evtizedek ota. Meg az se veletlen, hogy hasznaltan gombokert vannak az autok - magara valamit is ado polgar nem vesz hasznaltat, csak csoro egyetemistak meg lepukkant utcai narkoarusok.
2016. ápr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk azért, mert Amerikában harmadannyiba kerül az üzemanyag, mint itt, ugyanis az állam nem adóztatja agyon azt sem (és a fizetéseket sem).


Cserébe viszont fizetni kell egy rakás dologért, nem is keveset, amit itt ingyen van. Valamit valamiért. Nekem jobban tetszik az amerikai rendszer, de ezzel elég kevesen vagyunk így ebben az országban. Vesd csak fel egy társaságban, hogy mi lenne, ha mindenki többet keresne, viszont egy az egyben megszűnne a GYES és a GYED...

2016. ápr. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
12%

Mert a buta jenki nem érzi jól magát, ha nem két és fél tonna vas van a segge alatt, amit egy pocsék hatásfokú (literteljesítményű) V8 visz, "ámerikás" motorhanggal (elavult konstrukció, egyenetlen alapjárat ki-kihagyó munkaütemekkel).

A beltér összerakottságának igénytelenségéről is lehetne mesélni, ahhoz képest egy Thalia vagy Swift már űrhajó.

2016. ápr. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Ott mások a területi adottságok, más az emberek gondolkodása, mások a szempontok és elvárások az autók terén is, persze hogy nem ugyanolyan autókkal járnak ott mint itt.
2016. ápr. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

#3 mas. Automatavalto a kényelem miatt van benne, a másik oka hogy azok a bitangnak 5000 ccms es motorok kompletten kinyirnak a kuplungot,dugóban araszolni is jobb automatával,mert nem ég meg a kuplungod.


A kérdésre válaszolva. Amerikának szimbóluma az a bitang nagy autó. Sokat utaznak,nagy távok. Ott senkit nem érdekel mennyit megy az autód. Itt menő vagy ha 280 at visz a bmwd.ott meg akkor vagy menő ha van 5000-res motor a kocsidban meg nagy a nyomatekod.

Azokra az utakra valók azok az autók. Nem Magyarországi kis szar utakra.

2016. ápr. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

USA alapból egy hatalmas területen fekszik, hatalmas távokkal, és rengeteg olyan úttal ami akár több száz km-en keresztül megy nyílegyenesen a semmi közepén... na erre pont kényelmes egy nagy autó, nagy motorral, ami csak könnyedén visz. USA-ban tempomat nélküli autót nem is kapni, alapfelszereltségnek számít pont ezért.


Meg ott amúgy alapvetően sokkal szélesebbek az utak is, úgy alakítottak ki mindent, hogy azok a méretű autók elférjenek.


Nem mellesleg az se biztos, hogy annyival többet eszik, mert hatalmas motor van benn, annak is megvan az előnye. Egyrészt a motor könnyedén viszi az autót, jóformán alig van kihasználva, tovább bírja élettartam tekintetében.


Itt jön a másik ezzel kapcsolatban: Mi lesz a tartósabb vajon, egy egyszerű de nagy motor, vagy egy bonyolult és kicsi turbós?

2016. ápr. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem az európai autó kicsi, hanem az amerikai autó nagy.
2016. ápr. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a nagyvárosokban egyre terjednek a kisautók, amikkel lehet parkolni és könnyen besurranni egy egy kis helyre dugóban...

Meglepően sok Hyundai meg kia mászkál újabban.. Nem meglepő, ezért le leszek pontozva, de egy felső kategóriás hyundai hozza azt a kényelmet és sebességet városon bellül, mint egy bmw, csak harmad akkora áron...

New yorkban pedig a többség 2-3 évre vesz egy autót, olyan szar utak vannak, hogy kb ennyit is bírnak... Van mikor mész a gyorsforgalmin, és egyszer cdak egy 5cm-s szintkülönbség mintha egy útpadka lenne keresztbe előtted... A lejáratnál... És nem finomkodik senki, tolnak hátulról, nrm lehet lassítani, ha 60mph val durrantasz neki, akkor 60 mphval durrantasz neki... Ha szétmegy a gumi, úton útfélen van egy gunis, ha meg eltörik a tengely, lízingelsz egy másikat...

Jah lízing... Ott kicsit mást jelent, mint nálunk, nincsenek adós csapdák...

Lízingeled az autót pl 2 évig, 2 év végén visszaviszed a kocsit és elhozol egy újat... Azt meg értékesítik használtnak, vagy bezúzzák... Ha meg a 2 év alatt összetöröd, akkor sem kerülsz adós csapdába, mert potom pénzért lehet olyan biztosítást kötni, ami fedezi az autó árát...

Egy ilyen rendszerben nem nehéz batár nagy autókkal járni...

2016. ápr. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!