Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » E46-os BMW- be kellene valami...

E46-os BMW- be kellene valami hangrendszer, van valakinek valami ötlete?

Figyelt kérdés
Tapasztalat esetleg ? nem tudom milyen nagyságú és szélességű hangszórók kompatibilisek, és persze jó áron jó hangzást ad. Olyan 30 000rem van rá. Fejegységet nem akarom lecserélni. Jobb basszust akarok elérni :)
2016. ápr. 23. 23:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Jobb basszushoz valami mélynyomó is kéne, meg egy erősítő... de oda meg már bőven kevés az a 30.000
2016. ápr. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
legalabb azt a harman kardon hangzást jó lenne elérni. Sok helyen hallottam hogy azt nem nehéz tulszárnyalni :D
2016. ápr. 23. 23:59
 3/10 Osynho ***** válasza:
Épp e46-ba építek hifit, ha érdekel írj rám. 30-ból sokra nem mész, a gyári fej az elsődleges gyenge pont. Ennyit elöljáróban. :D
2016. ápr. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Osynho ***** válasza:

Ha csak több mélyet szeretnél, akkor vegyél egy subot és egy erősítőt, kösd be és kész. A legtöbb e46-ban hátul az akksi, elég egy rövid kábel, a remote-ot meg tudod oldani az antenna vezérlőről (bal oldalt a kerékívnél). 30 ezer körül ennél többet nem tehetsz.


A gyári fej nagyon gyenge és nem is valami jó minőségű. Létezett Alpine gyártmány is, az lehet, hogy egy fokkal jobb, de csodát nem kell várni. A gyári, könnyű papírmembrános hangszóróval még elvan, de komolyabb felépítésű hangszórót nem fog rendesen megmozgatni. Az ajtók is szerencsétlenek, a kárpitra van felfogatva a hangszóró, mögötte pedig zárt a lemez, így semmi levegőt nem kap, persze, hogy nem tud mélyre menni. Szóval, komolyabb hanghoz nagyobb átalakítás szükséges, ezt csinálom most, hogy eljön a jó idő. :)

2016. ápr. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

30 ezerből annyit tehetsz, hogy veszel egy hangszóró szettet. Tartom valószínűnek, hogy 16-os kell bele. Gladen, Clarion, Focal, Crunch, Hertz, ezek közül kell nézegetni. Pl.: [link]

Én vettem egy fejegységet az enyémbe, és életre keltette a gyári hangszórókat, szerencsére jó minőségűek vannak benn, és szépen szólnak, így megúsztam olcsóbban. Érdemes lenne neked is megpróbálni. De amúgy is egy jó hifi alapja mindig a fejegység, lehet, hogy tetszik a gyári kinézete, de érdemes lecserélni, egy USB és egy bluetooth nagyon jó tud lenni.

Autohifi-city.hu-nál érdeklődsz, és elmondják, hogy milyen adaptert és beépítő keretet kell venned.

Az igaz, hogy a mély hangok sosem lesznek olyanok, mintha lenne benn egy láda, de semmi kedvem nincs szétszedni az autót azért, hogy áthúzzak 3 kábelt.

2016. ápr. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Osynho ***** válasza:
0%
Sokra nem megy, ha kicseréli a gyári hangszórókat és minden más marad gyári. :/ 16-os kell bele, igen, de 3 fülű a felfogatás, vlamint a zárt lemez miatt a mélység se mindegy. A ládát meg könnyebb betenni, mint az első hangszórókat kicserélni. Jó nem lesz a rendszer, de valami mélyet produkál.
2016. ápr. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ennyiből nem lehet. A GYári E46 HK rendszereket 100-ért adják kb.

Neked mélynyomó kellene.

Használtan keress DLD 500-at erősítővel 25-30-ért szokott lenni az elvileg tud RMS-be 500W-ot ott már lesz basszus is és használtba pont kijön a pénzedből.

Facebook-on van egy autóhifi adok-veszek csoport lépj be ott írd ki, láttam múltkor 25-ért erősítővel :)

2016. ápr. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Osynho ***** válasza:
0%
Jajj neee, DLD500-at neee! :D Viccet félretéve, értetlenül állok az 500+ népszerűsége előtt. Gyári rendszerhez meg főleg nehéz lesz illeszteni a puffogós, harsány hangját. Inkább egy kisebb zárt ládát vennék, helyet se foglal, sokkal pontosabb, mint egy reflex dld, és olcsóbban is rá lehet futni. Haver egy 25-ös rokit tett az E46 touringjába, leesett az állam, milyen jól szól.
2016. ápr. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekünk a VW Boránkban DLD 500 van, abban nagyon jól szól, egyáltalán nem puffogós.
2016. ápr. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Osynho ***** válasza:
Várom a véleményeket, érveket a lepontozóktól. :) Szívesen megvitatom, illetve tanulok más nézőpontjából.
2016. ápr. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!