Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen olcsó megbízható...

Milyen olcsó megbízható robogót vegyek?

Figyelt kérdés

Meg szeretném venni életem első robogóját, csak nem tudom milyet vegyek, ezért lenne pár kérdésem.:) Munkába és barátnőmhöz szeretnék járni vele, az út oda-vissza kb. 30 km. Maximum olyan 80 ezer forintot szánnék rá. Megbízható legyen, keveset fogyasszon, legalább 60 al tudjon menni, és legyen az ülés alatt csomagtartója amibe tudom rakni a sisakot. Milyen robogót ajánlotok?

Yamaha Yog-ról mi a véleményetek jó robogó?

Használt robogó vásárláskor mire kell oda figyelni, mit nézzek meg jól, hogy ne verjenek át?

És még ez lenne a kérdésem, hogy a legtöbb robogó két ütemű, és akkor a robogóba mielőtt beleöntöm a benzint előtte olajjal kell össze keverni, vagy az olajnak is van külön tartálya és keveri magának?



2016. ápr. 23. 10:31
 1/6 szerencses85 ***** válasza:

Ebből az árkategóriából mindenképpen valami régebbi Honda Dio, Yamaha Jog, stb. kategóriában érdemes robogót nézegetni. Jó az alkatrészellátásuk, megbízhatóak, viszont oda kell figyelni vásárlásnál, hogy nincs-e leélve, szarrá hajtva. Általában a külső, esztétikai állapot elárulja, ha ilyen, azt meg egy laikus is fel tudja mérni. A motorikus állapottal kapcsolatban érdemes odafigyelni, hogy viszonylag egyenletesen gyorsul-e, (hajtás, variátor, kuplung, görgők rendben van), nem tizenhatodik rúgásra, sok indítózásra indul, menetközben nincs semmi szokatlan jelenség a motorral kapcsolatban, nincs furcsa hangja, rossz teljesítménye.

Szinte az összes robogóban van különolajozás, ami azt jelenti, hogy külön tartályba kell öntened, és magának keveri be. Ha ez nem működik, valaki kikötötte, akkor a benzinbe kell önteni az olajat, összekeverni vele.

2016. ápr. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem néz ilyen Aprilia SR-t, Yamaha Aerox, vagy valami márkásabbat, néha lehet jó áron kifogni
2016. ápr. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Malaguti F-12
2016. ápr. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
malaguti, aprilia, piaggio, yamaha, gilera ezek a megbízható márkák
2016. ápr. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Yamaha, Aprilia, Piaggio, ezzel a hárommal nem igazán lehet mellényúlni.
2016. ápr. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
rendelj egy pizzát, és a futárt kérdezd meg..vagy vedd meg az övét.
2016. ápr. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!