Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az igaz, hogy a kipufogó...

Az igaz, hogy a kipufogó tisztaságáról lehet következtetni az auto motorjanak az allapotára?

Figyelt kérdés

Hallottam ma valakitől ,h ha veszek használt autót nézzem meg többek között a kipufogó ,állapotát/ tisztaságát .. miért? Vagy hogy függ a motor állapotától? Tiétek milyen ?

(25N)


2016. ápr. 22. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Soha nem figyeltem! Igaz Én szakembert viszek magammal, és a laptopon mindent leolvas!
2016. ápr. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Ez 30 evvel ezelott talan meg igaz is volt, de a katalizatoros autokon a kipufogo sosem 'eg ki', azaz nem lesz tiszta sosem. Ha latvanyosan olajos, vagy epp vastag koromcsik van a kipuff felett a lokhariton, kasztnin, az mas, de tiszta csovet csak akkor fogsz latni, ha kamu duplakipufogos rendszer van (az egyik ag csak disz).
2016. ápr. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Max ha löki a kormot. :D
2016. ápr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, és hogyha mondjuk túl sok a korom körülötte a kocsi hatulján vagy ha kivan égve , az mire utal vagy utalhat ? Milyennek kell lenni egy normalis kipufogónak? Tudnátok képeket mutatni jo vs rossz ? , (hétfőn tervezek megnézni egy autót) Benzinest
2016. ápr. 22. 23:37
 5/5 anonim ***** válasza:

A kipufogó nem fogja neked visszaadni az autó állapotát. Mész vele egy kört, ha nem hallassz fura hangokat, rendesen húz, és nem hagysz magad után fekete kormot, akkor már alakul a dolog.


Szóval elmondom en hogy szoktam hasznalautónál megnézni hogy minden okés-e?


Szóval tegyük fel h kereskedőhöz mész, telephelyre.

Először is beülsz, beindítod. Megnézed hogy az alapjárat nem-e ingadozik. Ilyenkor én ránézek a víz hőmérsékletére is, ha már elmozdult, ebből lehet következtetni hogy járatták-e mielőtt odamentél. Alapjáratnál hallgatod, h nincs-e valami fura zaj ami a motortérből jön.


Aztan gurulsz vele picit, alászeded tövig a kormányt, majd megállsz (ezt a műveletet mind a két irányba) ha kattog, recseg, akkor tengelyproblémák vannak.


Aztan induláskor, egyest és rükvercet is nézel. Ha recseg megint rossz dolog :D


Megnézed hol fog a kuplung, ha nagyon magasan megint nem egy jó pont.


Menetközbe, kicsit dinamikusabb vezetés, és figyeled az esetleg nem odaillő hangokat, mind a motortérből, mind a futóműből.


Fémes hangok a legrosszabbak, utánna a kopogás :D a műanyag zörgése az annyira nem gáz.


Ha hibakód van az autóba akkor vagy egy szerelő, vagy egy pár ezer forintos bluetoothszos OBD segít akár telóra kiolvasni. Sok esetben apróságokra jelez vissza. :D


A motortérbe benézve érdemes az oldalfalakon javitásokat keresni, nem-e volt törve. :D kivűlről általában rendberakják, ott csak festékvastagság mérővel tudod megállapítani. Meg esetleg ha gany munkat vegeztek, akkor a kicsit elütő színek, túl nagy hézagok lehetnek árulkodó jelek.



na kb. ennyi

2016. ápr. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!