Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 15-20 éves autóval mennyi...

Egy 15-20 éves autóval mennyi probléma van a napi használat során?

Figyelt kérdés
Nem a rozsdára (az természetes egy ilyen korú autónál) illetve nem is egy Swift-re gondolok, ami híres a megbízhatóságáról. Mi a helyzet a többi autóval?

2016. ápr. 11. 12:51
1 2
 1/11 Tomcatters ***** válasza:
Nekem van egy 10 eves accord eddig soha semmi baja nem volt ,e mm rozsda sincs rajta sehol illetve egy 16 eves corolla szintugy egy mm rozsda sincs rajta sehol es soha semmi baja nem volt eddig .. mind kettő 0 km kora óta nálam van :) illetve mind kettő benzines
2016. ápr. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Erre általánosságot nem lehet mondani.A swit legenda nekem pl nem jött be,az egyetlen autóm volt amire vontatókötél került.

Tavaly ősz óta egy 22 éves Puntót hajtok,idáig a legnagyobb tétel egy akku volt,azon kivül pár apróság amit itthon magam meg tudtam csinálni.Ilyen korú autónál persze könnyen ki lehet fogni egy folyamatos pénztemetőt is,szerencse kérdése.

2016. ápr. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Autófüggő.

Az enyém Golf IV 1998.12 gyártás. óra szerint most van benne 299.000 km. Én tettem bele 112.000et két év alatt. Bármilyen hihetetlen nem rohad, nem rozsdás. Komoly gondja sose volt, mindig hazajutottam vele. Ennyi futás alatt csak pár dologhoz kellett hozzányúlni a kötelezőn kívül.

Kellett egy jobb első ajtózár, a klímahűtő lyukas volt amikor vettem, klímakompresszort cseréltem, mert kezdett meghalni, az önindítót és a generátort felújíttattam önszorgalomból, egyikkel sem volt még gond, de nem akartam a véletlenre bízni, hogy mi lesz egy hideg téli napon, izzítógyertyákból kettő meghalt időközben, vettem bele négyet.


És kb ennyi a normál olaj- és szűrőcserén kívül

2016. ápr. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egyik autónk 14, másik 17, a motorom meg 16.

A motoron kellett gyujtás alaplapot cseréltetnem, de ezen kívül mind3 tökéletesen üzemel.

DE:

- mind3 új kora óta itthon fut, rendszeresen szervizelték

- nálunk is mindig mindent időben megkapnak.

Naponta járunk velük melóba, én 70-et, Feleségem 40-et, de eddig 1 év alatt egyszer sem kellett szerelőnél hagyni őket.(csak gumi, olaj, fék, stb).

A 3 összesen nem ér annyit, mint a legolcsóbb új autó, vagy egy pár éves kompakt.... mégis, szuperül működnek, nem kell izgulnunk, hogy elindulnak-e reggel, stb.

2016. ápr. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Függ a tipustól, ki használta, hoyg vigyázott rá mennyit ment stb.... erre legjobb példa elvonatkoztatva kedvenc autóm BMW 850 , van 5000 euróért, sőt 4000-ért is, meg van 50-80 ezer euróért is.

De földön maradva, nem mindegy hogy az a kocsi vegyünk egy f astrát garázsba állt, évi 10-15 ezer km-t ment, és minden évben olajat cseréltek !, mert láttam már olyat, hogy 10 éves kocsiba csak 30 ezer km volt, de a bácsika 8 éve nem cserélt olajat benne !

A luxus autók luxus autók is maradnak sokat kibirnak, de a fenntaertási költség elektronika ..

2016. ápr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Tomcatters ***** válasza:
Nagybatyjam kocsijaba 2003 golf 4 1.9 tdi 30 valahanyezer km van szint ugy ujonan vette masodik autokent haaználták/használják :)
2016. ápr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Apósom 2004-es újan vett kocsija is GYÁRI állapotban van! 75.000 km. Volt egy szer egy olajcsere, azon kívül semmi!! DDD Jó vétel lesz valakinek!! DDD
2016. ápr. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Osynho ***** válasza:

ma 14:44


Amennyiben a 12 éves autóban egyszer volt olajcsere, mégsem jár jól, aki megveszi...

2016. ápr. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 JulesTS ***** válasza:
Autó és tulajdonos függő. Nekem eddig nem volt 16 évnél fiatalabb autóm. Amiket hosszú ideig használtam: VW bogár (8 év), Skoda 120 Favorit motorral (8 év), Ford Scorpio 2.9 automata (6 év) és most 156-os Alfa. Miután az előző tulajoknál elhanyagolt dolgokat rendbe raktam, utána mindegyik napi használatra alkalmas volt. A bogárnak a karosszériája fáradt el, a 120-asból hobbi autó lett, a Scorpionak meg a fogyasztása miatt kellett mennie. Az Alfát meg egy év alatt szép lassan rendbe szedtem (napi használat mellett) és most gyakorlatilag, olaj, gumi, fékbetét csere ami kell neki...
2016. ápr. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hmmm van pár 15-20 éves autó, kicsit nehéz lenne átlagot venni.
2016. ápr. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!